Як лікувати сколіоз.

Деформація хребта завжди має прогресуючий характер і без спеціального лікування не проходить самостійно, що призводить до сколіозу. Методи лікування розробляє лікар індивідуально для кожного хворого з урахуванням результатів діагностики по Чакліну В.Д.

Інструкція
1
При першого ступеня сколіозу відхилення від норми не перевищує 10 градусів. Якщо вам діагностували початкову стадію захворювання - це саме час почати лікування. Від його своєчасності залежить не тільки ваш зовнішній вигляд, а й стан здоров'я. Прогресування захворювання призводить до повної обездвиженности та інвалідності.
2
Вам призначать лікувальну фізкультуру під керівництвом досвідченого фахівця, який буде проводити заняття з поступовим збільшенням навантаження, з урахуванням вашого віку і супутніх захворювань. Вправи спрямовані на розтяжку, на підвищення гнучкості хребетного стовпа і на загальне зміцнення м'язів, які відіграють важливу роль у здоров'ї хребта. Лікувальна фізкультура повинна проводитися не тільки в умовах медичного закладу, а й щодня в домашніх умовах.
3
Перша і друга ступінь сколіозу непогано піддаються корекції, і при систематичних заняттях кут нахилу та зміщення хребетного стовпа вдається максимально скоректувати.
4
Крім ЛФК вам призначать голкорефлексотерапію, масаж. Лікувальні курси необхідно проходити регулярно, не менше 3-4 разів на рік.
5
Для підтримки результатів лікування займіться плаванням, танцями, легким бігом. Підходять всі види фізичної активності, які не пов'язані з надмірними навантаженнями і допомагають зміцнити м'язовий торс.
6
Систематично контролюйте свою поставу під час ходьби, не сидіть довго за столом. Якщо ваша професія пов'язана з тривалим перебуванням в положенні сидячи, кожні 40 хвилин робіть перерву і проводите легку розминку. Сидите максимально рівно на стільці, призначеному для підтримки постави.
7
Купуйте ортопедичний матрац і подушку. Людина третину свого життя проводить уві сні. З діагностованим сколіозом сон повинен проходити в умовах високого комфорту. Ортопедичні постільні приналежності дозволяють хребту знаходитися в рівному положенні, що важливо в комплексному лікуванні та профілактиці сколіозу.
8
Якщо сколіоз продовжує прогресувати або ви занадто пізно звернулися до лікаря, а кут відхилення хребетного стовпа від норми перевищує 26 градусів, вам призначать оперативне лікування з усунення деформації.
9
Після операції вам призначать систематичне носіння підтримуючого корсета, ЛФК, фізіотерапію.