Як розрахувати освітлення кімнати.

Світло в будинку впливає не тільки на здоров'я очей, а й певним чином впливає на роботу мозку, сприяючи хорошому відпочинку. Тому, вибираючи світильники, підбираючи потрібну потужність ламп, необхідно правильно розраховувати освітленість приміщення.
Вам знадобиться
  • - спеціальна формула для розрахунку потужності освітлення;
  • - дані про питомої потужності на освітлення (р).
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальною формулою для зразкового розрахунку потужності освітлення. Вона має вигляд: P = pS/N, де p - питома потужність на освітлення , яка вимірюється в Вт/м2 (20 Вт/м2 - середній показник), S - позначає площа розраховується приміщення в квадратних метрах, N - кількість світильників. Однак подібний розрахунок здатний дати приблизний результат. Адже вимоги до освітленості різних приміщень досить різні, залежні від типу самого приміщення (наприклад, в коридорі або туалеті світла потрібно менше, ніж у вітальні). Також лампи в залежності від їх типу також постачають різну кількість світла (наприклад, люмінесцентна і галогенова).
2
Для більш точного розрахунку освітленості якогось приміщення, використовуючи формулу P = pS/N, враховуйте, що величина p повинна брати не середнього значення (20 Вт/м2), а відповідно до значення питомої потужності на освітлення для цього типу приміщення. Існують спеціальні таблиці з розрахунками показників питомої потужності на освітлення, враховують тип приміщення і вид ламп. Їх можна знайти в інтернеті, на сайтах, присвячених даній проблемі.
3
При розрахунку потужності освітлення приміщення беріть до уваги, що воно може бути загальним - основним (люстри, підвіси і т.п.) і місцевим (торшери, бра, торшери, точечнікі і т. Д). І коли потрібно розрахувати освітленість, незалежно від того, чи робите ви розрахунок місцевого або основного освітлення, потрібно враховувати, що різні світильники і лампи дають різні світлові потоки, яскравість, інтенсивність.
4
Для основного освітлення використовуйте люстри і світильники на стелю, які мають плафони з опалового або матового скла або ж лампи з матовим склом. Світлові потоки в них м'які, розсіяні. Подібний джерело світла може освітити всю кімнату досить рівномірно.
5
Якщо ж ви хочете домогтися зворотного ефекту, застосовуйте світильники, що мають відображають поверхні або використовуйте в таких світильниках лампи з відображає поверхнею. Відображають шари в них можуть бути нанесені ближче до цоколя на самій колбі лампи. Використовуйте такий світло для освітлення певної площі квартири.
Корисна порада
Якщо в родині є люди, у яких ослаблений зір, то при розрахунках враховуйте це, збільшуючи питому потужність освітлення (p).
У будь-якому приміщенні для здоров'я і працездатності знаходиться в ньому людини важливу роль грає освітлення. Тому слід ретельно вибирати необхідну конфігурацію і потужність світильників так, щоб в воно було максимально комфортним і зручним.
Інструкція
1
Застосуйте дану формулу розрахунку: P = p * S/N, де S - це площа приміщення , в м2, p - питома потужність на освітлення Вт/м2 (зазвичай в розрахунках застосовується стандартна величина - 20 Вт/м2), N - кількість світильників. Даний спосіб приблизний, так як приміщення різного призначення вимагають і різну ступінь освітленості, наприклад, для освітлення туалетної кімнати треба набагато менше світла, ніж це потрібно для вітальні. Також впливає на розрахунок і різновид використовуваних ламп, наприклад, галогенова і люмінесцентна лампи мають різний тип освітленості.
2
Використовуйте для більш якісного розрахунку освітленості в якості питомої потужності не класичний величину 20 Вт/м2, а те значення, яке підходить за нормами питомої потужності освітлення для потрібного типу житлового приміщення . Так в дитячій кімнаті можна встановити лампу розжарювання на 30-90 Вт, на кухні на 12-40 Вт, в ванній кімнаті на 10 - 30 Вт, в спальні на 10-20 Вт
3
Освітлення приміщення можна розділити на основне, куди входять люстри, що висвітлюють кімнату повністю, і місцеве - торшери, бра. Виходячи з цього, слід врахувати, що інтенсивність різних джерел світла, і їх світлові потоки і яскравість відрізняються один від одного. У вигляді основного джерела освітлення краще всього використовувати люстри і світильники, які мають плафони з матового скла, тому що вони роблять світло розсіяним, м'яким, і тим самим він поширюється по всій кімнаті. Якщо потрібно висвітлити певну частину приміщення , то підійде лампа, на колбу якої нанесено шар відбиває поверхні, що дозволить світлу стати більш локальним. Якщо в будинку проживають люди зі слабким зором, то при розрахунку питому потужність на освітлення (p) використовуйте з великим значенням.