Як збільшити швидкість кулера в BIOS. Як налаштувати процесорний кулер.

Якщо ви задумалися над розгоном вашої системи, спочатку бажано збільшити швидкість обертання кулерів. Це стосується як процесорного кулера, так і вентилятора, який кріпиться на корпусі комп'ютера. Більшість материнських плат володіє опцією настройки роботи вентиляторів в ручному режимі. Зробити це можна за допомогою BIOS-меню.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до збільшення швидкості роботи кулера, вам слід переконатися, чи підтримує цю опцію ваша материнська плата. Ця інформація повинна бути обов'язково в керівництві до неї. Практично всі сучасні системні плати різних виробників мають функцію регулювання швидкості роботи кулера.
2
Увімкніть комп'ютер. Відразу після цього вам потрібно натиснути клавішу Del. У більшості випадків саме за допомогою цієї кнопки можна відкрити BIOS-меню. Якщо після натискання цієї клавіші нічого не відбувається, подивіться інструкцію до системної плати. Там повинна бути вказана кнопка, яка відповідає за відкриття BIOS-меню.
3
Після відкриття BIOS зверніться в розділ POWER. У цьому розділі виберіть HW Monitor configuration. Тут повинна знаходитися опція регулювання швидкості роботи кулерів. Залежно від моделі системної плати ця опція може називатися по-різному, наприклад, CPU Q-Fan function або ж просто Fan control. Ви повинні орієнтуватися на слово Fan. Виберіть цю опцію і натисніть клавішу Enter. Із запропонованих варіантів виберіть Enable, після чого - рядок Profile.
4
З'явиться декілька режимів швидкості обертання вентилятора. Виберіть режим Performance. У ньому швидкість роботи кулерів буде максимальною. Але на деяких материнських платах може бути доступний режим Turbo. Якщо вам вкрай важливо максимальне охолодження компонентів комп'ютера, то при наявності Turbo-режиму найкраще вибрати саме його.
5
Після вибору потрібного режиму вийдіть з BIOS. Обов'язково попередньо збережіть змінені настройки. Комп'ютер перезавантажиться. При його наступному запуску швидкість роботи кулерів зросте.
Корисна порада
Залежно від моделі системної плати функція швидкості роботи кулерів може відрізнятися. Наприклад, на одних моделях можна управляти тільки швидкістю процесорного вентилятора, на інших - всіма кулерами, які підключені до системної плати.
У сучасних стаціонарних і мобільних комп'ютерах встановлені спеціальні вентилятори. Їх основне завдання - забезпечити якісне охолодження всіх важливих елементів ПК. Для правильної роботи кулерів їх потрібно налаштувати.
Вам знадобиться
  • Програма Speed Fan.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте оптимізувати кулери за допомогою стандартних функцій материнської плати. Відкрийте меню BIOS після перезавантаження комп'ютера. Знайдіть меню, яке відповідає за налаштування вентиляторів. Активуйте параметр Always Fan. Це особливо актуально при роботі з мобільними комп'ютерами, т.к. нерідко кулери попросту відключаються для економії енергії акумулятора.
2
Виставте швидкості обертання потрібних кольорів. Зазвичай необхідно ввести число, що визначає процентне співвідношення номінальної швидкості до максимального її значенню. Збережіть параметри роботи вентиляторів і перезавантажте комп'ютер.
3
Досить часто функція налаштування кольорів відсутня в меню BIOS. У таких ситуаціях необхідно використовувати утиліти, що працюють з операційними системами Windows. Встановіть програму SpeedFan. Відкрийте цю утиліту і перейдіть до вкладці Clock. Розгорніть меню Motherboard і виберіть виробника використовуваної материнської плати.
4
Перейдіть в меню Readings і знайдіть поля, що відображають швидкість обертання кулерів. Виберіть швидкість обертань кожного кулера. При встановленні значення 100% лопаті буде обертатися з максимальною швидкість ю.
5
Якщо ви знижували швидкість кулерів, то обов'язково переконайтеся в тому, що пристрої, до яких підключені дані вентилятори, що не перегріваються. Для цього відкрийте вкладку Charts і в графі Analyze виберіть параметр Temperatures. Виділіть галочками пристрої, зміни температури яких необхідно відстежувати.
6
Після запуску програми, активно використовує ресурси ПК, скрутіть його і подивіться свідчення графіка температур. Переконайтеся в тому, що в процесі роботи всіх пристроїв їх температура не перевищує допустимі норми.