Як включити передню панель на комп'ютері. автоопределение підключення для передніх роз'ємів де знаходиться.

Передня панель комп'ютера містить кнопки включення і скидання, світлодіоди живлення і активності жорсткого диска, динамік, зовнішні роз'єми інтерфейсу USB. Підключається вона декількома кабелями до материнської плати.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - пассатижи;
  • - пінцет;
  • - зіпсована флешка.
Інструкція
1
Обесточьте комп'ютер і всі периферійні пристрої. Зніміть з системного блоку ліву кришку і покладіть його на бік. Знайдіть на материнській платі групу з'єднувачів, призначених для підключення передньої панелі.
2
Розправте всі кабелі передньої панелі. Знайдіть роз'єми POWER SW і RESET SW. Підключіть їх до відповідних груп контактів на материнській платі. Якщо на самій платі ніяких позначень немає, доведеться знайти ілюстрацію, яка пояснює призначення контактів, в інструкції (стандарту на їх розташування не існує, і кожен виробник розміщує їх по-різному). Підключати ці роз'єми можна в будь полярності.
3
Подайте на комп'ютер і монітор харчування. Переконайтеся, що кнопки включення і скидання працюють нормально, після чого знову обесточьте обидва пристрої. Якщо вас влаштовує, що динамік, світлодіоди та з'єднувачі USB на передній панелі працювати не будуть, підключення на цьому можна завершити.
4
Якщо ж ви бажаєте, щоб передня панель функціонувала повністю, знайдіть кабелі з роз'ємами HDD LED і POWER LED, які також підключіть до відповідних груп контактів на материнській платі, але на цей раз, - дотримуючись полярності. Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що перший світлодіод світиться при активності жорсткого диска, а другий - завжди. Якщо один з них не працює, при знеструмленій машині поміняйте полярність приєднання відповідного роз'єму.
5
На наступному етапі вам знадобиться контрольний прилад - зіпсована флешка, яку не шкода спалити напругою зворотної полярності. У неї повинен бути справний світлодіод. Неподалік від гребінки для підключення передньої панелі знайдіть ще дві невеликі групи контактів, призначені для підключення передніх USB-з'єднувачів. Дізнайтеся з інструкції до плати розташування контактів (Power, D, D-, GND) на цих гребінках. Якщо на роз'ємах, розташованих на кабелях передньої панелі, контакти позначені в тому ж порядку, що і на платі, сміливо підключайте роз'єм правильної стороною. Якщо ж ні, переставте частина контактів відповідно до розташування штирьків на платі. Іноді на кабелях передньої панелі замість суцільних чотирьохконтактних роз'ємів присутні по чотири одноконтактні - їх переставляти найпростіше. Не допускайте коротких замикань.
6
Включивши комп'ютер, підключіть зіпсовану флешку спочатку до одного роз'єму на передній панелі, а потім до іншого. В обох випадках на ній повинен горіти світлодіод. Якщо це так, підключіть справну флешку і переконайтеся, що вона працює. Якщо ні, при знеструмленій машині поміняйте місцями контакти D і D- (але ні в якому разі не Power і GND). Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що тепер флешки працюють. Закрийте його і знову поставте вертикально.
Зверніть увагу
Підключення мережевого вимикача, наявного на старих корпусах стандарту AT, довіряйте кваліфікованому особі.