Як формувати лимон.

Красива крона домашнього лимона не тільки радує око своєю ідеальною формою, але і сприяє отриманню хорошого врожаю. Враховуючи біологічні особливості розвитку та росту рослини, необхідно формувати листяний покрив так, щоб дерево отримувало достатню кількість світла і повітря, а також щорічно і рясно плодоносило.
Інструкція
1
Починайте формувати крону дерева якомога раніше. Прищипувати і обрізати гілки можна вже в перший рік життя рослини, коли висота втечі досягає 20 сантиметрів. Приступайте до формування крони в кінці лютого - початку березня, перед активним щорічним зростанням: в цей час обріжте бічні пагони і верхівки стовбура, а потім протягом весни і літа прищипують гілки, що ростуть за межами обраної для крони форми.
2
Обріжте нульовою, тобто найперший втечу, залишивши на ньому 4-5 добре розвинених нирок. Коли з них розвинуться потужні гілки першого порядку завдовжки 10-15 см, пріщіпніте їх. Пагони наступних порядків прищипуйте або обрізайте так, щоб їх довжина була на 5 см менше довжини батьківських пагонів. Закінчите формування крони на пагонах четвертого порядку, зазвичай цього достатньо для додання лимону пишною гарної форми. Надалі доглядайте за деревом, підтримуючи обрану форму крони.
3
Чи не обрізайте занадто багато пагонів одночасно, це стимулює різке зростання так званих жірующіх гілок або стріл, на яких не з'являється нових нирок.
4
Не допускайте плодоношення до тих пір, поки не буде сформована крона деревця. Для цього видаляйте квітки і зав'язі, тим самим залишаючи лимону сили для активного росту гілок і листя. На сформованої кроні не допускайте надлишку плодів, тому що занадто велика кількість зав'язей може привести до хвороби деревця, виснаження і уповільнити його зростання. Після закінчення цвітіння видаліть зайві зав'язі, залишивши рівномірно розташовані по кроні майбутні плоди: на кожну зав'язь має припадати не менше 12-14 листків.
5
Забезпечте рівномірний полив і освітленість вашому деревцю, щоб крона була красивою і об'ємною. Якщо одна сторона куща виглядає сплющеною, поверніть рослина пошкодженим боком до джерела світла, якщо це можливо. Щоб допомогти листі вирівнятися, поливайте грунт з цього боку більш ретельно.