Як лікувати пролежні.

У важких хворих, які тривалий час знерухомлені і змушені дотримуватися постільного режиму, нерідко утворюються пролежні. Вони являють собою виразка і омертвіння м'яких тканин. Чим глибше пошкодження, тим більше часу займе відновлення. Саме тому починати лікування потрібно на самих ранніх стадіях некрозу.

Вам знадобиться

- камфорний спирт; - протипролежневі пов'язки; - зволожуючий крем; - присипка; - перманганат калію; - зеленка; - антибактеріальні та інші мазі.

Інструкція
1
Простіше попередити пролежні, ніж вилікувати їх, тому міняйте положення хворої людини кожні півтора-дві години, в тому числі вночі. Робіть легкий масаж проблемних зон, це поліпшить мікроциркуляцію крові і запобіжить розвитку некрозу. По можливості використовуйте протипролежневі матрац. Слідкуйте за тим, щоб ліжко завжди була сухою і чистою.
2
Якщо запобігти виникненню пролежнів не вдалося, почніть лікування вже на першій стадії, коли цілісність шкірного покриву ще не порушена. Обробляйте почервоніння 10% камфорним спиртом. Слідкуйте за станом шкіри: вологе підсушуйте присипкою, суху змащуйте зволожуючим кремом.
3
Якщо виникли поверхневі ушкодження шкіри, використовуйте місцеві антибактеріальні препарати. Також не зайвою буде обробка пошкоджень перманганатом калію або звичайною зеленкою. Добре допомагають спеціальні протипролежневі пов'язки і мазь "Солкосерил".
4
На третій стадії пролежень виглядає як глибока рана. Якщо площа ураження невелика, можна впоратися з некрозом консервативними методами. Накладайте пов'язки з антибактеріальною маззю. Використовуйте засоби, що стимулюють репаративний процес, наприклад "Куріозин", "Трофодермін", "Метилурацил" та інші.
5
При глибоких пошкодженнях м'яких тканин з утворенням порожнин, що витягають сухожилля і кістки, показано хірургічне лікування. Згодом перев'язки повинні проводитися щодня з використанням мазі "Іруксол", засобів, що поліпшують мікроциркуляцію, і протизапальних препаратів.
6
Слідкуйте за тим, щоб харчування хворої людини було повноцінним. У щоденному раціоні має бути присутня білкова їжа, а також достатня кількість рідини.