Як почистити котел від сажі. очистка корпусу котла від сажі.

Після тривалого походу ваш котел покрився сажею? Не впадайте у відчай. Існує маса способів повернути казанку його колишній вигляд. Але пам'ятайте, що вибір засобу для чищення залежить від поверхні (емальоване покриття, чавун та ін.) І ступеня забруднення.
Вам знадобиться
  • - губка;
  • - сода;
  • - металева щітка;
  • - "Шуманом"/«Аромікс 60»/«Антінагар» і т. д.
Інструкція
1
Сажа - це продукт згоряння органічних сполук. Очистити її з поверхні чавунного котла вам допоможуть абразиви (розсипчасті, дрібнозернисті речовини). Якщо на зовнішніх стінках невеликий шар сажі, то використовуйте соду. Візьміть губку з жорсткого волокна. Змочіть її водою. Нанесіть соду на забруднену поверхню. І круговими рухами відтирати кіптява, поки не відчистите котел повністю.
2
Але якщо шар сажі становить 1-2 мм, цей спосіб вже не підходить. Щоб очистити таке забруднення потрібно вплив високої температури. Наповніть котел водою. Доведіть її до кипіння. Акуратно злийте всю воду. Візьміть жорстку щітку з металевим ворсом і поздовжніми рухами очищайте сажу. Таким способом ви зможете видалити основний шар кіптяви. А що залишилися забруднення очистіть за допомогою соди або миючих засобів, що містять абразиви.
3
Для очищення шару сажі, товщина якого становить 3мм і більше, використовуйте «Шуманом». Після чистки металевою щіткою, надіньте гумові рукавички і рівномірно нанесіть на стінки котла даний засіб. Проникаючи через отримані в результаті механічної дії борозни, активні речовини «Шуманіта» проникаютьвглиб забруднення і швидко розчиняють сажу. Але оскільки до складу цього засобу входять сильні хімічні розчинники, дотримуйтесь заходів безпеки. І перед приготуванням їжі в казані додатково обробіть його миючим засобом для посуду.
4
Для очищення емальованих котлів використовуйте тільки хімічні засоби, до складу яких входять речовини, що розчиняють сажу. Справа в тому, що абразиви і металеві щітки можуть пошкодити емаль, котел почне іржавіти. Тому механічний вплив в цьому випадку має бути мінімальним.
5
Щоб дбайливо і швидко очистити емальований котел від сажі використовуйте один з таких засобів: «Аромікс 60», «Антінагар», «Універсал ПД», «Сітроглім». При використанні даних коштів дотримуйте інструкцію. Якщо видалити всі забруднення відразу не вдалося, то повторіть процедуру необхідну кількість разів.