Як розтягнути вовняну шапку.

Якщо шапка виготовлена з натуральної вовни, то при пранні в гарячій воді вона може значно зменшитися в розмірах. В результаті необережної прання шапка дорослої людини може дати настільки сильну усадку, що стане впору дитині.
Вам знадобиться
  • - трилітрова банка
  • - праска з функцією відпарювання
  • - рушник
  • - марля
  • - шпильки
  • - оцет
Інструкція
1
Якщо вовняна шапка сильно зменшилася, повернути їй первісний вигляд вже неможливо. Лише в разі невеликої усадки можна спробувати розтягнути виріб до колишнього розміру. Для цього візьміть предмет, що формою нагадує голову («пузата» ваза, плафон від світильника, трилітрова банка). Намочіть його зовнішню поверхню водою і акуратно натягніть севшую шапку . Закріпіть її краю, щоб вона не сповзла і не втратила через це форму. Залиште виріб в такому положенні до тих пір, поки воно повністю не висохне. Для більш ефективного результату змочіть у холодній воді не тільки банку, але й саму шапку.
2
Якщо після цього шапка не розтяглася, замочіть її в прохолодній воді з 1 ст. л. оцту і залиште на кілька хвилин. Температура води не повинна перевищувати 30-40 градусів. Потім злегка вичавіть виріб, що не скручуючи, а грудочкою. Після цього знову надіньте шапку на банку і залиште її висихати. Або розстеліть на плоскій горизонтальній поверхні щільне рушник і приколіть до нього шапку, розтягнувши її і розправивши краю. Залиште виріб в такому положенні до повного висихання.
3
Легку усадку вовняний шапки можна усунути за допомогою праски з функцією відпарювання. Накрийте виріб вологою марлею, після чого кілька разів випустіть пар на відстані 10 см від марлі. Паралельно з цим необхідно розтягувати шапку в різних напрямках. Коли виріб трохи розтягнеться, надягніть його на голову і не знімайте протягом декількох хвилин, щоб зафіксувати потрібну форму. Цей спосіб ефективний тільки за умови легкої усадки шапки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BF349K5UPpQ
Корисна порада
Стирайте вовняні речі вручну або в машині-автомат на режимі «Шерсть». По можливості не додавайте у воду звичайний порошок. У даному випадку доречніше придбати спеціальні рідкі засоби для вовняних виробів.
У людей старшого віку хутряні шапки завжди були символом зими, тепла і достатку. Асортимент головних уборів був величезний - від собачих вушанок до норкових беретов.В останнє десятиліття мода на хутряні шапки знову повернулася, особливо стараються в цьому напрямку модельєри, незважаючи на старання Грінпісу.

У кожного власника хутряного скарби рано чи пізно виникає необхідність розтягнути хутряну шапку. Причин цьому може бути декілька:

  • - хутряні шапки з часом зсихається, особливо якщо при виробництві матеріалу були порушені технології вичинки хутра та обробки шкури для збереження її еластичності;
  • - хутряна шапка могла намокнути і при висиханні повісті внутрішню поверхню матеріалу - шкіру;
  • - також при поганому її зберіганні за літній сезон хутряна шапка може деформуватися

Як розтягнути хутряну шапку в домашніх умовах?

Як і у випадку з чобітьми, у спеціальних майстернях можуть правильно розтягнути хутряну шапку. Однак таких апаратів і майстерень дуже мало, в основному в місцях виробництва таких ізделій.Можно спробувати будинку обійтися підручними засобами. Хутряну шапку потрібно розпарити або збризнути теплою водою, а потім натягнути сушитися на відповідну форму, щоб вона растянулась.Подберіте підходящу за обсягом каструлю або скляну банку. Распарьте добре хутро шапки над киплячим чайником і натягніть на підготовлену ємність. Після того, як шапка висохне, вона повинна зберегти отриманий розмір.