Як перевірити якість дублянки.

Дублянка - практична, зручна, тепла і красива зимовий одяг. Вони бувають демократичні та елітні, вологостійкі і призначені для дуже сильних холодів. Існуюче розмаїтість моделей дозволяє вибрати виріб за своїм смаком навіть самої примхливої модниці. А як перевірити якість дублянки?
Інструкція
1
Проведіть рукою по поверхні дублянки. Замша має бути м'якою і гладкою. Коли ви погладите її в напрямку, протилежному зростанню волосся, поверхня замші повинна злегка змінити відтінок. Про неякісної вичинці шкури вам скаже жорстка, нерівна, з заломами і подряпинами замша. Також огляньте поверхню на предмет плям фарби, клею і т.д.
2
Стійкість забарвлення дублянки визначають білої вологою серветкою. Проведіть нею по поверхні замші і подивіться, чи не залишилися на серветці сліди фарби. Якщо фарба нестійка, перше ж попадання в дублянці під сніг або дощ призведе до втрати її зовнішнього вигляду. Понюхайте хутряний виріб - якісна річ пахне слабо і приємно.
3
Огляньте внутрішню поверхню дублянки. Хутро має бути без лисин і залисин, густим і м'яким, його ворсинки - еластичними і щільно тримаються на шкірі. Як і замшу, перевірте хутро на стійкість фарбування, інакше виріб може зіпсувати ваш одяг. Неприпустимі нерівномірне забарвлення, осипання або легке висмикування ворсу, нерівна стрижка хутра.
4
Зімніть край дублянки в руках, потримайте і відпустіть. Якісний виріб швидко поверне початкову форму.
5
Одягніть дублянку і повністю застебніть. Зверніть увагу на підлоги вироби - вони повинні акуратно звисати, а не задиратися вгору, і бути однієї довжини. Подивіться на гудзики - якщо їх перешивали щоб приховати дрібні огріхи пошиття, повинні залишитися отвори від голки. Річ, зшита за якісним лекалами, добре сидить, не з'їжджає і не морщиться.
6
Огляньте якість строчок. У фірмового вироби вони рівні, прямі, без пропусків і зморшок. Якщо з швів стирчать нитки і ворс, кишені і дрібні деталі погано оброблені, а шви товсті і грубі - ця дублянка, швидше за все, зшита нелегалами в найближчому підвалі.
7
Попросіть у продавця сертифікат на виріб і вивчіть етикетки - дані на них повинні збігатися. На дублянці обов'язково повинні бути ярлички з інформацією по догляду за нею, якщо пам'ятки ні - річ може втратити зовнішній вигляд після першої ж чищення та сушіння.