Як вивчити іспанську мову самостійно.

Іспанська мова є одним з найпоширеніших у світі, так як на ньому говорить переважна більшість жителів Латинської та Південної Америки. Багато хто хотів би вивчити його самостійно. Для цього важливо навчитися користуватися електронними ресурсами і складати план вивчення мови.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - канцелярське приладдя;
  • - 2 зошити;
  • - навушники.
Інструкція
1
Поставте точні цілі. Добре подумайте, для чого вам вивчати іспанську мову. Якщо це потрібно для розвитку пам'яті та уваги (або через цікавість), тоді вам не варто складати погодинний графік його освоєння. Але якщо справа стосується стислих термінів, які залишаються до співбесіди або стажування, швидкість освоєння буде зовсім іншою.
2
Будьте завжди в позитивному настрої. Важливо постійно мати тільки переможний настрій, інакше вивчення мови може перетворитися на каторгу. З цієї причини багато і кидають займатися цією справою. Намагайтеся бути емоційно захопленим самим процесом. Чи не прив'язуйтесь до результату в перший час.
3
Знайдіть самовчитель іспанської мови. На сайті hispanitas.ru ви знайдете абсолютно все, що вам потрібно для самостійного вивчення мови під ваше завдання. На ньому представлені і розмовні курси, і посібники для туристів, і самовчителі для швидкого "входу в мову». Це буде вашим основним матеріалом для освоєння граматики і лексики. Виконуйте вправи з самовчителя кожен лінь приблизно по 1-1,5 години. Читайте теорію, а потім відразу ж виконуйте практичні завдання в зошиті.
4
Підберіть якісний матеріал для аудіювання. Зробити ви це можете на тому ж ресурсі. Слухайте щодня іспанську мову по 2-2.5 години. Це вам допоможе в майбутньому швидко реагувати під час реального розмови. До того ж, використовуючи даний метод, ви будете занурені в штучну мовне середовище, що прискорить процес вивчення іспанської мови.
5
Заведіть зошит для запису нових слів. Як тільки ви зустрічаєте нове іспанське слово з самовчителя чи іншого джерела, відразу ж записуйте його в зошит. Напроти нього пишіть переклад і зверху - транскрипцію, якщо потрібно. Повторюйте нову лексику щовечора і щоранку. Наприкінці тижня просите когось із друзів або родичів перевіряти вас. Нехай вам говорять слово російською. Ви ж повинні дати еквівалент іспанською. Такий метод дозволить вам швидко набрати лексичний мінімум для спілкування.
6
Почніть якнайшвидше спілкуватися з носіями іспанської мови. Як тільки ви вивчите достатньо слів, освоїте граматику і навчитеся сприймати мову на слух, тоді вам буде під силу висловлюватися простими фразами з іспаномовних людьми. Робіть це за допомогою спілкування по скайпу або в соціальних мережах. Практикуйтеся якомога частіше. Тоді успіх не змусить себе чекати.
Зверніть увагу
Для спілкування на початковому рівні досить освоїти не більше 500-700 слів.
Іспанська мова - один з найкрасивіших і логічних у світі. І, в той же час, один з найбільш затребуваних: на нього говорять більше 500 мільйонів людей у світі. Для того, щоб його вивчати, потрібна не тільки пристрасть до іспанської культури, але ще й виразна схема занять.
Інструкція
1
Строгий графік або вільний? При вивченні іспанської мови потрібно діяти з різних напрямків: читати, писати, слухати і, звичайно ж, спілкуватися. Але, в першу чергу, потрібно зрозуміти, який стиль навчання буде найбільш комфортним. Краще займатися іспанським в групі учнів або індивідуально, на пару з викладачем? Вчити іспанську в строго певні дні або тоді, коли зручно? У респектабельному мовному центрі з лінгвістом з Мадрида або з по інтернету з друзями з Іспанії? Є люди, яким комфортніше відчувати себе частиною групи однодумців. А є ті, яких дратує повторювати одну і ту ж фразу хором. Так що питання комфорту - принципове питання. Це фундамент майбутнього знання.
2
Чужа програма чи своя схема? Другий крок не менш важливий. Є люди, які вважають за краще займатися самостійно, в режимі "я сам собі господар", і ті, яким потрібен дбайливий наглядач-педагог. Тому вкрай важливо зрозуміти, чи варто вибирати вчителя, який буде ставити завдання, терміни їх виконання, буде підганяти, зрештою, або самому розписати графік занять, вести зошит успішності, нових слів, проблем і питань, які потрібно роз'яснити з консультантом. Консультант - це не означає російськомовний педагог з найближчого лінгвістичного центру. З рівним успіхом їм може бути студент американського коледжу, домогосподарка з Аргентини або менеджер з продажу холодильників з Гондурасу.
3
Платний репетитор чи мовної партнер? При вивченні мови педагоги рекомендують знайти мовного партнера. Це допомагає подолати психологічний блок, зняти страх і невпевненість перед чужою мовою. Якщо немає можливості спілкуватися наживо (відвідувати центри іспанської культури або тусуватися зі студентами з іспаномовних країн), то варто пошукати мовного партнера по інтернету. Він може бути платним і безкоштовним. Приватний репетитор, цілком можливо, професійний лінгвіст або ж людина, успішно прикидаються професіоналом, запросить від 10 доларів за сорок хвилин спілкування.
4
Безкоштовного мовного партнера можна знайти в навчальних соціальних мережах: http://livemocha.com/, http://busuu.com/, http://lingq.com/та багатьох інших. Там же можна знайти платні і безкоштовні курси іспанської, а також додатки, що допомагають вивчати іноземну мову. Тільки слід пам'ятати, що мова спілкування буде, швидше за все, англійською. А ще може бути, що мовне партнер сам буде зацікавлений у вивченні російської мови. І для того, щоб іспанець перевіряв есе, роз'яснював граматику або коригував вимова, доведеться вчити його російської мови по скайпу.
5
Є сенс зареєструватися на іспаномовних форумах, присвячених музики, фільмів, спорту - будь цікавить вас. Це допоможе подолати психологічний дискомфорт і завести нових друзів серед іспанським.
Зверніть увагу
Справжній мова живе не в підручниках, а в головах людей, а у них може бути різне освіта, виховання і, найважливіше, різний діалект. Існує більше сорока діалектів іспанської мови. Про це варто пам'ятати при виборі мовного партнера.