Як наносити декоративну шпаклівку.

Декоративна шпаклівка є гідною альтернативою фарбі, шпалерам або керамічній плитці. Нанесення цього унікального матеріалу дозволить перетворити стіни на витвір мистецтва, надавши їм вигляд потрісканого порцеляни, потертого каменю, дерева або шкіри.
Вам знадобиться
  • - дриль
  • - шнек
  • - структурний валик
  • - шпатель
  • - пластикова терка
Інструкція
1
Приготуйте поверхню стіни до нанесення декоративного шару. Очистіть її від старого оздоблювального покриття. Зміцніть стіну шляхом нанесення на всю поверхню акрилової грунтовки. Цей розчин заповнить собою мікротріщини і створить між підставою і декоративним покриттям прошарок, яка захистить від вологи і утворення цвілі.
2
Шпаклівка може продаватися у відрі, де вона міститься вже в готовому вигляді. Якщо ж вона знаходиться в паперовому пакеті у вигляді сухої суміші, приготуйте розчин, в точності дотримуючись інструкції на упаковці. Ретельно перемішайте шпаклівку протягом 1 - 2 хвилин. Якщо потрібно, додайте колер.
3
Для ретельного перемішування декоративної шпаклівки скористайтеся електричним дрилем. Встановіть на неї спеціальний шнек і включіть електроінструмент на низьких оборотах. Врахуйте, що сильний вплив лопатей шнека на зерно може порушити форму, структуру і розмір каменю, відбившись на фактурі поверхні.
4
Візьміть тертку або нержавіючий шпатель і рівномірними рухами наносите суміш на стіну, рухаючись знизу вгору і розрівнюючи її. Відразу після нанесення шпаклівки приступайте до створення структури покриття.
5
Легкими поступальними або обертовими рухами пластикової теркою структуруйте шпаклівку. Відповідно виробленим рухам поверхня придбає кругові або прямі борозни.
6
Для створення ефекту «роздряпаної» борозенками стіни використовуйте дрібнозернисту шпаклівку з додаванням натурального каменю або великого зерна. Після її нанесення пройдіться по поверхні фактурним валиком. Наносите грубозернисту штукатурку шпателем, виконуючи кругові рухи, щоб обробка нагадувала внутрішні поверхні екзотичного вапнякового грота.
7
Залиште поверхню для висихання на 24 години. Якщо ви захочете додатково захистити покриття, нанесіть на стіни спеціальний лак. При цьому натуральний блиск каменю потьмяніє, зате поверхня придбає матовий шовковистий блиск. Лакове покриття забезпечить декоративній обробці захист від вологи і, проникнувши в її пори, запобіжить контакт мінеральних часток з водою при митті стін.