Як відігріти свердловину.

Свердловина призначена для забезпечення заміських котеджів питною водою в умовах відсутності центрального водогону. У сувору зиму при недостатньому утепленні вода може перемерзнути. Щоб труби не лопнули, необхідно негайно починати роботи по відігрівання води.
Вам знадобиться
  • - мідний дріт;
  • - вилка;
  • - гачок;
  • - гумові рукавички;
  • - плоскогубці;
  • - гострий ніж;
  • - гаряча вода;
  • - компресор.
Інструкція
1
Щоб відігріти замерзлу свердловину , скористайтеся послугами професіоналів, які мають все необхідне обладнання і проведуть всі роботи в короткий проміжок часу. Вартість послуги залежить від регіону, в якому ви проживаєте, але в кожному разі вона доступна більшості населення.
2
Якщо ви не плануєте користуватися сторонніми послугами, приготуйте гумові рукавички, мідний кабель, вилку.
3
Зачистіть кабель за допомогою гострого ножа, оберніть його навколо свердловини. На інший кінець закріпіть вилку, до вилки прикріпіть залізний гачок, надіньте гумові рукавички, накиньте кабель на плюсової провід. Через 1,5-2 години приберіть кабель, підключіть насос, включіть кран. Даний спосіб дуже ефективний, маловитратний, допомагає в короткі терміни відігріти свердловину, а також труби центрального водогону. Але при цьому є істотний недолік. Робити «накідушкі» на дроти суворо заборонено і може призвести до величезного штрафу.
4
Другий спосіб, що дозволяє розморозити свердловину - це використання дуже гарячої води, яку ви будете подавати в замерзлу трубу під великим тиском за допомогою компресора.
5
Труба будь свердловини розташована над рівнем грунту на 30-50 см. Спочатку вам необхідно відігріти верхню трубу. Закип'ятіть велике відро води, полийте трубу, що підноситься над рівнем грунту. Часто навіть такого методу цілком достатньо, щоб розморозити трубу, так як промерзає тільки верхній шар грунту. Якщо вода не пішла, приєднаєте компресор, попередньо закріпивши на трубі вакуумну кришку.
6
Встановіть тиск компресора на позначці 2, продміть трубу за допомогою гарячої води.
7
Щоб надалі запобігти замерзанню свердловини, перед настанням зими проведіть роботи з утеплення. Навколо свердловини зробіть обрешітку, набийте її товстим шаром теплоізолюючого матеріалу.