Як відкрити свій бізнес по прокату.

Можливість купувати дорогі речі не в кредит є у невеликої частини населення. Саме тому бізнес , пов'язаний з прокатом певних категорій товарів, буде затребуваний як в невеликих містах, так і в мегаполісах.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - приміщення;
  • - інтернет;
  • - документационная база.
Інструкція
1
Знайдіть приміщення для вашого центру прокату. Постарайтеся підібрати місце з можливістю організації невеликого складу. Передбачте невеликий зал для прийому відвідувачів. Зручність розташування вашої служби залежить лише від вашого бюджету і можливостей по оренді.
2
Оберіть тип товару, який ви можете давати напрокат. Як правило, найбільшим попитом користується побутова техніка, транспортні засоби, крупний садовий інвентар, спортивне спорядження, святковий одяг. Ви можете сконцентруватися на одному з напрямків, максимально задовольняючи потреби цільової аудиторії. Наприклад, організувавши пункт прокату велосипедів, ви можете давати в користування моделі різної складності і розміру, надавати уроки інструктора, супутні аксесуари.
3
Закупіть товари для прокату. Доцільно вибрати вживані речі в хорошому стані. Спробуйте знайти їх через газети безкоштовних оголошень або за допомогою популярних інтернет-ресурсів, таких як avito.ru, slando.ru. Сьогодні нерідко зустрічаються випадки, коли люди позбавляються від речей у відмінному стані тільки тому, що купили собі більш сучасні та модні.
4
Намагайтеся вибирати товари з базовими характеристиками, прості в експлуатації. Наприклад, при покупці пральної машини віддайте перевагу тій, яка не має сенсорного дисплея або великої кількості функцій. Подібні речі швидше виходять з ладу і можуть бути незрозумілі більшості обивателів.
5
Продумайте цінову політику. При формуванні вартості ваших послуг ви повинні спиратися, насамперед, на ціни в аналогічних пунктах прокату. Крім того, вам необхідно ретельно прорахувати витрати на амортизацію і закласти у вартість ризик можливого псування товару.
6
Складіть документаційного базу, яка забезпечить належне функціонування вашої служби. По-перше вам необхідний договір прокату. Постарайтеся обумовити в ньому всі умови надання товару, його повернення і оплати потенційного збитку. По-друге, зробіть бланки актів прийому-передачі товару, оцінки його технічного стану.
Зверніть увагу
Не старайтесь охопити всі категорії речей, які можна давати напрокат. При великій різноманітності товарних груп вам буде нелегко підтримувати хороший асортимент у кожній з них.
Корисна порада
Ведіть базу з контактними даними та детальною інформацією про клієнтів. Вона допоможе вам відстежувати тенденції роботи служби прокату і контролювати наявність і затребуваність товарів.