Як написати резюме бизнесплана.

Резюме - це важлива частина бізнес-плану. Незважаючи на те, що це свого роду пролог, в ньому містяться всі висновки, зроблені в ході аналізу ринку та інших факторів, що сприяють розвитку вашої справи. Якісне та короткий опис вашої пропозиції в резюме повинно зацікавити інвесторів так, щоб вони прочитали інші підпункти бізнес-плану.
Інструкція
1
Резюме бізнес-плану має складатися з наступних пунктів: 1. основне завдання бізнес-плану; 2. фінансові витрати, необхідні на його здійснення; 3. короткий опис бізнесу і його цільової аудиторії; 4. докази унікальності ваших способів ведення підприємницької діяльність у даній сфері; 5. фактори, які посприяють розвитку довіри до вашого бізнесу; 6. основні ідеї фінансових пропозицій.
2
Резюме має бути написано ясною і зрозумілою мовою без використання складних специфічних термінів, так як інвесторами бувають люди, далекі від різних виробничих процесів. Для них головне зрозуміти - чи вигідно їм вкладати гроші в ваш бізнес чи ні. Тому постарайтеся не використовувати професійний жаргон. Говорячи про свою продукцію, розглядайте її переваги і плюси.
3
Не забудьте вказати на те, що ваша продукція або процес виробництва унікальні. Висловити це можна в різній формі. Ви розробили нову технологію, за рахунок якої знижується собівартість товару або послуги. За рахунок інновацій в даній сфері виробництва ви змогли підвищити якість продукції. Словом, ви вдосконалюєтеся і розробляєте нові технології, ваша креативна група не топчеться на одному місці. Інвестори рідко вкладають грошові кошти в справу, не здатне розвиватися.
4
Обов'язково зацікавте інвесторів наявними у вас патентами та авторськими правами на ті чи інші технології, ноу-хау, адже саме вони зможуть стати бар'єром для вторгнення конкурентів на ринок вашої продукції.
5
Що стосується обсягів резюме, то вона повинна складати в середньому 2-3 сторінки від всього плану. Тільки не плутайте резюме з вмістом бізнес-плану або пояснювальною запискою. Резюме - це частина, перша глава бізнес-плану, а пояснювальна записка - це окремий, самостійний документ, що складається з 7-10 сторінок, для людей, які не готові відразу прочитати план повністю.