Як відучити дитину вередувати.

Дитина може за короткий проміжок часу перетворитися з слухняного малюка в капризулю, якого іноді неможливо заспокоїти. Цей етап проходять майже всі батьки. Головне, щоб це не перейшло в звичку. Якщо таке вже сталося, боротися з цим можна і необхідно.
Інструкція
1
Зрозумійте, що для будь-якого капризу у дитини є підстави. Просто він ще дуже малий, щоб пояснити, чого саме хоче або що його турбує. Спочатку розберіться з причиною криків і істерик. Нерідко малюки вередують з причини поганого самопочуття.
2
Дуже часто діти вдаються до бурхливого прояву свого обурення для пошуку «важеля» впливу на батьків. Це особливо характерно для дітей у віці від 2 до 3 років, коли вони починають усвідомлювати себе окремо від батьків. Якщо ви дасте йому зрозуміти, що готові на будь-які поступки, тільки б не чути криків - все, цей механізм знайдений. Будьте готові до того, що будь-яке бажання малюк буде виражати саме таким чином.
3
Тому краще наберіться терпіння і не звертайте уваги. Це нелегко, особливо коли дитина починає поводитися неналежно на людях - в магазині, на вулиці, в гостях. Однак це доведеться зробити і показати йому, що цей метод на вас не діє. Поясніть своїм родичам і знайомим, що їм також не варто реагувати на ці тимчасові зміни характеру вашої дитини.
4
У яких то випадках доведеться вдатися до суворих заходів. Навчіться говорити «ні», і якщо ви що то заборонили - ні в якому разі не міняйте рішення після скандалу з боку дитини. Після декількох заборон він усвідомлює вашу рішучість і зрозуміє безглуздість свого обурення.
5
Використовуйте елемент гри в своїх діях, так простіше домогтися від дитини потрібного результату і менше можливості прояву капризів з його боку. Наприклад, якщо малюк не хоче їсти кашу і бурхливо обурюється з цього приводу, пограйте з ним в літачок або паровозик, які везуть вантаж і обов'язково повинні потрапити до нього в рот. Як правило, захоплений грою маля забуває, з якого приводу був не згоден з вами. Обов'язково похваліть малюка за якісну «доставку вантажу».
6
Хваліть його за всі правильні дії, позитивний емоційний настрой зменшує тягу до примх. Чи не згадуйте йому минулі скандали, він повинен розуміти, що для вас це не має значення. Поступово звичка дитини вередувати з будь-якого приводу зійде нанівець.
Найчастіше батьки стикаються з дитячими капризами, коли дитина переживає черговий вікової криза. Один з таких періодів - «криза трьох років». В цей час малюк стає некерованим. Він не слухається, дратується, вередує і часто плаче.
Інструкція
1
Ваш малюк під час прогулянки або відвідування магазина вимагає купити йому іграшку, кулька, машину і т.п. При цьому, отримавши відмову, він ниє, кричить, тупотить ногами або падає на землю? Не поспішайте відповідати на таку поведінку дитини гнівом. Спробуйте встати на його місце, прислухатися до крихті. Можливо, він втомився від денних вражень, або просто намагається привернути таким способом вашу увагу. Постарайтеся перечекати істерику, дозволивши малюкові висловити своє розчарування і злість. Потім можете сказати: «Я бачу, що ти дійсно засмучений. Машина і правда хороша. Давай підійдемо і подивимося на неї ближче? »Часто дитини таке рішення цілком влаштовує. Найімовірніше, йому потрібна була не чергова машинка, а мамине увагу і ласка. Кроха заспокоїться, і ви зумієте спокійно пояснити йому, чому саме зараз не можете купити цю іграшку. Запропонуйте малюкові інші можливі варіанти: придбати її в інший раз, покататися на каруселі і т.п.
2
Щоб відучити малюка вередувати, намагайтеся поступатися йому в дрібницях. Але твердо стійте на своїй позиції в питаннях, що стосуються безпеки та здоров'я дитини та інших людей. Поводьтеся з ним як з рівним. Говоріть крихітці спасибі, питайте дозволу, завжди пояснюйте, куди і для чого йдете з ним. Дозволяйте малюкові все робити самостійно, надаючи допомогу тільки в тому випадку, коли він не справляється. Ніколи не критикуйте його за незручність і помилки. Якщо дитина вередує, відмовляючись, наприклад, збирати іграшки, запропонуйте зробити це разом. Найчастіше малюки з радістю відгукуються на такий заклик.
3
Іноді діти вередують від нудьги. Маленька дитина не завжди вміє себе зайняти, а тому починає нити і чіплятися за «мамину спідницю». Присвячуйте малюкові більше часу, підбадьорюйте за прояви ініціативи. Примхи у дітей часто бувають спровоковані голодом і втомою, як фізичної, так і емоційною. Щоб уникнути цього, завжди плануйте всі справи, ігри і прогулянки з малюком так, щоб встигнути вчасно нагодувати його і укласти спати.