Як позбавити дитину від заїкання.

Така проблема, як заїкання, може стати причиною маси комплексів у вашого дитини . При заїкання у малюка порушуються ритм і темп мови, він повторює окремі звуки і склади по кілька разів, постійно затинається. Причин тому може бути безліч, найпоширеніші з них: сильний переляк, наслідок після інфекційного захворювання, грубе ставлення до дитини і часті сварки батьків. Допоможіть своєму чаду позбутися цієї недуги.
Інструкція
1
Зверніться до фахівців, так як в лікуванні заїкання у дитини повинні безпосередньо брати участь невролог, психотерапевт і логопед. Лікування зводиться до подолання страхів і виробленню навичок правильного мовлення, програма складається з двох частин: лікувально-оздоровчої та корекційно-виховної. У міру того, як організм дитини росте, а нервова система стабілізується, заїкання може пройти саме по собі, спонтанно.
2
Напевно вашому чаду знайома така повчальна байка «Ворона і лисиця», яку написав Крилов. Так от, ця байка сприятливим чином впливає на заїкання. Дитина повинна читати цей текст не вимовляючи кожне слово, а розтягуючи - співуче. Якщо малюк ще не вміє читати, вивчіть разом з ним цю чудову байку і намагайтеся співати разом. Це слід робити не менше чотирьох-семи разів на день. Уже через тиждень ви помітите поліпшення, а через місяць після щоденних тренувань можна позбавитися заїкання зовсім.
3
Медикаментозний метод лікування заїкання спрямований на прийом транквілізаторів і протисудомних препаратів. До одного з них відноситься «Фенибут», але не рекомендується застосовувати дані ліки тривалий час, оскільки можливі побічні ефекти. При необхідності використовуйте настойки трав і заспокійливі відвари. Відвар пустирника ефективно заспокоює нервову систему дитини і допомагає від заїкання.
4
Щоб зусилля фахівців не стали марними, батьки повинні допомогти своєму чаду позбавитися заїкання. Важливо, щоб при цьому дитина чув вдома тільки правильну мову. Говоріть з ним спокійно і рівно, не поспішайте самі і не підганяйте малюка, заохочуйте за успіхи. Якщо дитина ходить в школу, поговоріть з учителем, так як заїку не бажане викликати до дошки першим і підвищувати на нього голос (дитина починає заїкатися, коли відчуває хвилювання, страх і переживання).
5
Виконуйте спільно з дитиною вправу на дихання. Зробіть повільний вдих через ніс, потім стисніть губи і залиште лише маленький отвір, повільно видихніть через рот. Дана вправа називається «свічка». Наступна вправа - «паровозик». Зробіть швидкий вдих і на одному видиху промовте тричі поспіль звук «п». Проробіть по десять-п'ятнадцять таких вправ кілька разів на день. Тільки спільні зусилля лікарів і батьків допоможуть позбавити дитину від заїкання.
Корисна порада
заїкатися дітям рекомендується правильне і збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі, гартують процедури і гімнастичні вправи. Прищеплюйте навички дитячої праці. Малюкові повинні бути призначені заспокійливі засоби, вітаміни, препарати кальцію. Створіть будинку доброзичливу обстановку, вселяйте в дитини життєрадісність і приділяйте йому більше вільного часу.
Заїкання - це дефект мови, який приносить безліч незручностей людині, яка страждає від нього, а також викликає найрізноманітніші почуття в оточуючих. Хоча є різні думки про те, виліковне чи заїкання, але зменшити його точно можливо.
Інструкція
1
Зверніться до фахівця. Якщо говорити про дітей, то заїкання залежно від віку і причин його виникнення може пройти саме, хоча не всі доктора поділяють подібну точку зору. У дорослих все по-іншому. Якщо ви почали заїкатися, то потрібно негайно йти до лікаря, бо на рахунку кожна хвилина, яка може привести до необоротних процесів.
2
Дотримуйтесь рекомендацій. Хоча лікувальні курси можуть займати багато часу і сил, необхідно все одно їх ретельно виконувати. Не опускайте руки, якщо щось не вдається з першого разу - продовжуйте тренування. Позитивний настрой і зусилля дають дуже багато чого.
3
Дотримуйтесь розпорядку дня. Заикающимся людям необхідно висипатися і робити все можливе для того, щоб їх сон був глибоким і якісним.
4
Правильно харчуйтеся. Виявляється, навіть харчування здатне допомагати в боротьбі з недугою. Слід віддавати перевагу рослинній їжі. А продукти, що містять кофеїн, а також гостре, жирне і солоне краще виключити з раціону або хоча б обмежити їх споживання.
5
Уникайте того, що може спровокувати заїкання. Гучні заходи, напружені види відпочинку, перегляд фільмів і програм, що викликають сплески емоцій, а також розжарені відносини в сім'ї можуть сприяти заїкання. Якщо такі явища міцно влаштувалися в житті заикающегося, то справитися з недугою буде неможливо.
6
Бережіть мова. Не змушуйте себе побагато говорити, якщо вам це не під силу. Для підтримки гарного спілкування з людьми намагайтеся задавати питання і вести діалог, щоб не стомлюватися надмірно. Якщо відчуваєте, що втомилися говорити, то поясніть ситуацію іншим і по можливості усамітнитеся для відпочинку.
7
Гуляйте на свіжому повітрі. Неспішні прогулянки в поєднанні з рівним і плавним диханням допоможуть розслабити органи мови і відновити її плавність і темп. В ідеалі потрібно щодня гуляти перед сном, щоб поліпшити заодно його якість.
8
Уникайте спортивних навантажень. Біг, активні ігри в команді і змагання повинні бути табу для людини, що страждає заїканням . Найкраще знайти підходящу альтернативу, яка не буде негативно позначатися на мовлення та диханні.