Як відучити дитину від шкідливих звичок. від Яких поганих звичок відучити дитину.

Деякі погані звички можуть заподіювати шкоду дитині, наприклад, звичка гризти нігті впливає на їх форму, а облизування губ призводить до постійно роздратованою і лущиться шкірі навколо них. З такими звичками краще не боротися, а замінювати їх іншими діями.
Інструкція
1
Причиною появи шкідливих звичок вважається внутрішнє нервове напруження. За допомогою таких дій дитина намагається заспокоїтися. Виникнення таких звичок відбувається в ранньому віці від почуття страху або самотності. Коли дитина залишався один, він шукав заспокоєння - смикав волосся, гриз нігті, копирсався в носі і т. Д. Тому не сваріть дитини за такі дії.
2
Ваше втручання здатне лише посилити нервову напругу. Перемикайте увагу дитини на нові, інтересение для нього речі, іграшки, книжки. Краща боротьба з звичками - формування нових, корисних для малюка. До того ж, якщо його постійно обсмикувати, нав'язливі дії можуть закріпитися, і він буде користуватися ними кожен раз, коли потрібно привернути увагу батьків.
3
Для боротьби з звичками іпользуются гри, діти найкраще воспріімают такі методи. Якщо сформувалася шкідлива звичка гризти пальці - «познайомте» з ними малюка і обьясните значення кожного з них. Після того як він почне сприймати пальчики своїми друзями, бажання сунути їх в рот і заподіяти їм біль значно зменшиться. Для дітей молодшого віку потрібно знайти альтернативу - якщо ви помітили, що дитина зібрався погризти пальці, дайте йому в руки якусь яскраву іграшку. Перемикайте його увагу з цієї звички, поступово потреба в ній вичерпається.
4
Так як внутрішнє нервове напруження найчастіше виникає в результаті дефіциту уваги, нестачі ласки і фізичного контакту з батьками, приділяйте дитині якомога більше часу. Створіть будинку атмосферу комфорту і безпеці, не разгововарівайте в присутності малюка на підвищених тонах. Частіше беріть його на руки, обіймайте і цілуйте - дитина повинна постійно відчувати вашу любов.
5
Нервове напруження допомагають зняти ритмічні рухи. Якщо дитина ще маленька, заколисує його перед сном і включайте тиху ритмічну музику. Придбайте кімнатні гойдалки і щодня качайте малюка по 15-20 хвилин в день. Дітям постарше можна кожен день стрибати зі скакалкою або танцювати разом з батьками.
Ідеальних людей не буває, і у кожного є ті чи інші шкідливі звички. Деякі з них цілком нешкідливі, інші ж заподіюють чимало шкоди, як самій людині, так і його оточуючим. Найбільш небезпечними шкідливими звичками є куріння, розпивання спиртних напоїв і вживання наркотичних речовин. Друзі та родичі часто прагнуть відучити своїх близьких від них, і комусь це вдається. Щоб успішно допомогти людині перемогти його звички, потрібно врахувати безліч нюансів.
Інструкція
1
По-перше, потрібно розібратися, що спровокувало появу шкідливої звички. Дуже часто вони з'являються на тлі психологічного дискомфорту і душевних травм. Так, діти починають гризти нігті на руках під час неврозів, наприклад, після надходження в дитячий сад. Чоловіки починають вживати алкогольні напої, коли у них виникають проблеми на роботі чи в сім'ї. Жінки після хворобливого розлучення, зради або загибель чоловіка починають курити. І виною всьому - глибокі психічні травми.
2
Розібравшись з причиною появи звички, потрібно постаратися усунути її. Дитину можна відучити від безлічі шкідливих звичок , просто приділяючи йому більше уваги. Відчуваючи любов і батьківське тепло, малюк заспокоїться, неврози пройдуть, і поступово зникнуть і шкідливі звички.
3
З дорослими людьми справа йде складніше. Дорослі звички мають властивість переходити у хворобу - наркоманію та алкоголізм. На певних стадіях тільки фахівець зможе повернути людину до нормального життя. Але в будь-якому випадку, підтримка і любов близьких людей прискорить процес реабілітації.
4
Зважившись відучити кого-небудь від шкідливої звички, подумайте, як ви можете мотивувати його. Запевнення в тому, що це шкідливо для здоров'я, частіше за все не діють - люди лише в похилому віці або після появи ускладнень починають піклуватися про своє здоров'я. Хорошою мотивацією є діти. Наприклад, курящему чоловікові можна сказати, що його звичка погано позначається на дітях, що у них може з'явитися алергія, астма або інші захворювання дихальних шляхів. Люблячий батько обов'язково прислухається до вас.
5
Для отучения від менш шкідливих звичок теж потрібна мотивація. Наприклад, деякі діти гризуть ручки і олівці. Знайдіть фотографію людини з жахливим прикусом і покажіть її дітям, доповнивши демонстрацію розповіддю про те, що ця людина в дитинстві теж гриз олівці. У вразливих дітей одразу виникне відраза до цього шкідливому заняттю.
6
Що стосується підлітків, їх можна позбавити від шкідливих звичок довірчими розмовами. Підлітки дуже чуйно реагують на прояви довіри, поваги та відвертість дорослих, і розмова по душам може здобути дію. Від будь шкідливої звички можна відучити і відучитися, потрібно лише проявити завзятість і робити все можливе для досягнення мети.