Як досягти гармонії з дітьми.

Гармонійні стосунки між людьми можливі тоді, коли сторони відчувають себе на рівних. Це стосується як дорослих, так і дітей. У кожному віці дитині потрібно давати зрозуміти, що він знаходиться на одній з вами стороні.
Інструкція
1
В будь-якій конфліктній ситуації дотримуйтеся принцип взаємоповаги. Навіть якщо ви абсолютно праві, не пригнічує дитину своми висловлюваннями чи діями. Не використовуйте фрази «Мені краще знати», «Коли виростеш - тоді й будеш приймати рішення» і т. П. Вчіться вислуховувати всі аргументи свого чада і обьяснять, чому вибраний вами варіант рішення даної проблеми більш зручний або вигідний. Умійте вчасно відступити, якщо наведені дитиною доводи виявляться більш переконливі.
2
Поважайте і дотримуйте особистий простір дітей. Їх особисті речі - книги, падлюка, диски з фільмами і т. Д. - Це їхній світ. Кімната - їх територія, і єдине, чого ви вправі вимагати від дитини, це підтримання належного порядку в ній. Не забудьте навести вагомі доводи на користь того, щоб всі речі лежали на своїх місцях. Це в першу чергу має бути зручно для дитини, а вже потім і для вас.
3
Не забувайте, що дорослі і діти по-різному реагують на одні й ті ж обставини. І деякі слова можуть сприймати не так, як ви. Тому будьте стримані у висловлюваннях, часом ненавмисно сказане грубе слово серйозно ранить незміцнілу дитячу психіку.
4
Поважайте вибір дитини: той чи інший гурток або секція, та чи інша література. Діти часом бувають абсолютно несхожі на своїх батьків і не зобов'язані розділяти їх захоплення. І не намагайтеся проти його волі «зробити» з дитини людину тієї професії, про яку самі мріяли, але так і не здійснили свої мрії. Як правило, нав'язані професії або захоплення призводять лише до того, що людина даремно витрачає свої час і сили.
5
Частіше кажіть йому про свою любов і проводьте якомога більше часу разом. Придумайте сімейні традиції, наприклад - збирайтеся в вихідний всією сім'єю і обговорюйте підсумки минулого тижня та плани на майбутні дні. Причому право голосу надавайте навіть найменшим учасникам такого «зборів». Дитина повинна відчувати себе повноправним членом сім'ї і нести за неї своє, посильну для його віку отвественность.