Як ловити рибу в Чорному морі. самодур на к Ефаль.

Ось і настав довгоочікуваний літо, пора вирушати на відпочинок до Чорного моря. Морська рибалка користується величезною популярністю - як серед відпочиваючих, так і серед місцевих жителів. Щоб не просто сидіти з вудкою на березі, а дійсно ловити рибу , скористайтеся найбільш дієвими способами: спінінгової ловлею на воблери і джиг, а також самодуром.
Вам знадобиться
  • - спінінг;
  • - волосінь (плетінка);
  • - карабін;
  • - грузило;
  • - повідці;
  • - хромовані гачки;
  • - приманка.
Інструкція
1
Ловити кефаль слід за допомогою спінінга. Приділіть особливу увагу снастям, так ця риба дуже примхлива і вельми розбірлива. Прикріпіть на цівку гачка оброблений мілкопористий шматочок пінопласту, забарвлений в яскравий зелений колір, поводок у гачка не повинен бути коротким. Наживкою служить лиманський черв'як. Розташуйте під гачками важкий вантаж і закиньте якнайдалі. Завдяки пінопласту гачки не втрачаються в водоростях, спливають.
2
Самодур для рибної ловлі являє собою вудилище спінінга довжиною 1,6-2,2 метра з тестом до ста грамів. Котушка повинна бути мультиплікаторна або безінерційна. Волосінь - плетінка відповідної міцності, до кінця якої прив'язаний карабін з вертлюгом. До карабіна кріпиться відрізок волосіні (довжиною 1,2 метра) з грузилом у вигляді конуса. Прив'яжіть перпендикулярно до волосіні повідці з хромованими гачками і довгою цівкою (через кожні 10 сантиметрів).
3
Як наживка можуть служити: м'ясо мідій, дрібні краби, рапани (молюск з раковини), морський черв'як нерєїс (підходить для кефалі), морський черв'як Офелія (відмінна насадка для будь-якої риби чорноморського узбережжя), шматочки риби (для лову хижої риби), твістер жовтого кольору або звичайні кульки хліба.
4
Ловлять рибу за допомогою самодура на глибині п'ятдесят сантиметрів і більше, волосінь опускайте доти, поки грузило не торкнеться самого дна. Потім підніміть вудлище на висоту один метр, зробіть різку підсічку і знову плавно опустіть вниз. Витримайте паузу п'ять-десять секунд і знову підсікайте.
5
Якщо довго немає клювань, спробуйте пошукати рибу в товщі води. Змотайте лісочку на один-два метра і облові дану ділянку води. Потім можна підняти ще на пару метрів. У темний час доби зграї риби деколи проходять під самим днищем судна. Якщо ужене не приносить результат, спробуйте рибалити на підмотку. Опустіть волосінь на дно і з середньою швидкістю підмотувати волосінь.
6
Таку хижу рибу, як ставрида, ловлять з пірсу, вона мешкає між дном і поверхнею води, в самій товщі. Використовуйте спінінг з кількома гачками і грузилом. Як наживка відмінно підходять очищена від луски креветка, блешня, невелика рибка.
Зверніть увагу
При лові риби в море дотримуйтеся обережності, так як у морського дракончика і у скорпени в спинному плавці є отруйні колючки, які можуть викликати сильне запалення.