Як ловити рибу на донку. Як ловити на донний бандаж.

Навесні, коли вода досить каламутна, дуже успішним може стати ловля риби на донку . Вона в цей час тримається біля дна і прекрасно вистачає кинуту приманку. Крім того, такий спосіб риболовлі ефективний восени, коли деякі види риб, наприклад, минь і лящ, переходять з літнього раціону на харчування з дна.
Вам знадобиться
  • - сталевий або бамбуковий прут;
  • - мотовіліще;
  • - волосінь 0,4-0,5 мм і 0,2-0,25 мм;
  • - гачки;
  • - грузило;
  • - прикорм;
  • - мішок;
  • - наживка.
Інструкція
1
У першу чергу зробіть саму донку. Для цього візьміть сталевий або бамбуковий прут, відріжте шматок завдовжки 40-60 см і закріпіть на ньому мотовіліце. Намотайте 50-80 метрів волосіні (залежно від бажаного місця лову і глибини водойми). Діаметр волосіні залежить від розміру риби, але найкраще взяти 0,4-0,5 мм.
2
До кінця волосіні прив'яжіть грузило, а трохи вище - кілька повідків з гачками близько 20-30 см (залежно від відловлюють риби) і діаметром волосіні 0,2-0,25 мм. Відстань між ними виберіть таке, щоб вони не плуталися між собою. Нижню частину вудилища заточите, щоб була можливість застромити її в землю.
3
Щоб закинути донку, укладіть волосінь на чисте місце, розклавши її кільцями. Візьміть її трохи вище повідця трьома пальцями правої руки: вказівним, середнім і великим, в ліву руку одночасно візьміть удильник. Розгойдайте грузило і повідець з гачком і відправте несильним ривком вгору і вперед. Якщо при занедбаності волосінь повністю витягнеться, загасіть ривок удильником, інакше насадка, швидше за все, злетить.
4
Можна діяти по-іншому: візьміть волосінь правою рукою і обертайте грузило вертикально, від себе. Коли воно набере швидкість і вийде з верхнього положення, зробіть ривок вперед.
5
У кожному разі, ніколи не кладіть при занедбаності повідець з гачком і грузило на долоню, рано чи пізно ви зачепите себе за долоню. Крім того, при такому занедбаності грузило пролетить лише невелику відстань.
6
Підтягніть трохи волосінь, щоб не було провисання. Якщо ви все зробили правильно і закинули донку, перебуваючи на достатній відстані вгору по річці, то протягом зробить всю іншу роботу: віднесе волосінь і насадку в потрібне місце.
7
Щоб вчасно визначити клювання, у вершини удильника підвісьте дзвіночок за допомогою товстої гуми. Для цього в шматку гуми ножем зробіть косий зріз і з його допомогою чіпляйте дзвіночок на волосінь. При такому кріпленні після підсічки дзвіночок просто злетить з волосіні і не заважатиме виведенню.
8
Подбайте про прикорму. У мішок з сітки покладіть хліб, кашу або інший прикорм і, прив'язавши до мотузки або волосіні, закиньте його вище за течією, щоб вода вимивала прикорм до місця, де розташовуються гачки.