Як годувати кошеня з піпетки.

Іноді тільки що народила кішка захворює або відмовляється годувати новонароджених кошенят. Бувають і більш трагічні випадки. А комусь доводилося підбирати зовсім сліпих кошенят, чому-небудь залишилися без мами. Як не дати загинути беззахисною крихітці і вигодувати його самостійно?
Інструкція
1
Якщо вам не вдалося знайти кішку-годувальницю, готуйтеся вигодовувати малюка самі. Визначтеся, чим саме ви будете його годувати - готовим замінником із зоомагазину або будете самі готувати суміш, близьку за складом до котячого молока. Якщо ви вирішили робити таку суміш, змішайте 4 частини коров'ячого молока з 1 частиною білка курячого яйця. Молоко повинно бути кип'яченим - сире кошенятам не підходить! Буває, що коров'яче молоко погано переноситься кошеням - тоді можна спробувати дитячу молочну суміш для новонароджених, тільки розводите її вдвічі рідині, ніж зазначено в інструкції. Суміш повинна бути теплою, але не гарячою - 38-39оС для першого тижня життя, 30-32оС для другої, далі - 26-28оС.
2
Протягом перших днів життя кошеня доведеться вигодовувати з піпетки, якщо вам не вдалося дістати спеціальну котячу пляшечку з соскою. Піпетка повинна бути чистою, після кожного годування її необхідно ретельно промивати гарячою водою. Посадіть кошеня в коробку з низькими бортами на животик, нехай його передні лапки спираються на борт коробки. Притримуючи малюка лівою рукою за спинку і шию, годуєте його. Піпетка може бути як з гострим кінцем, так і з тупим - як вам зручніше, і краще, якщо вона буде пластикової, а не скляної. Пам'ятайте, що не потрібно видавлювати весь вміст піпетки кошеняті в рот - він повинен як би висмоктувати його; якщо кошеня розучиться смоктати, навчити його знову буде вже неможливо. Оскільки при годуванні з піпетки в шлунок кошеня потрапляє багато повітря, потрібно буде час від часу давати йому можливість відригнути. Коли кошеняті буде тиждень, спробуйте перейти на медичний шприц без голки.
3
Новонароджених кошенят годують кожні 2 години, включаючи нічні години; з 3 дня вночі можна годувати раз на три години. З 5 по 21 день життя кошенят годують раз на 4 години. Коли кошеняті виповниться 2 тижні, можна давати йому іноді хлебтати суміш з ложки або дрібного блюдечка, але самостійно їсти він ще все-таки не вміє. З 3 тижнів можна привчати кошенят до інших продуктів.
4
Вигодовування кошеня - трудомістке заняття, але, підростаючи, забавний пухнастий клубочок винагородить вас за всі турботи теплою прихильністю.