Як захистити себе від нападу собак.

Небезпечним може бути не тільки лютий пес бійцівської породи. Зграя бродячих собак в місті, невихований улюбленець сусідів, - та що там, навіть ваш власний чотириногий друг, злякавшись чогось або сильно розсердившись, може раптово стати джерелом підвищеної небезпеки. Не треба боятися всіх собак підряд, але в разі нападу необхідно бути до нього готовим.
Інструкція
1
Перше правило - не провокуйте собаку. Не потрібно кричати і розмахувати руками, намагатися відігнати її сумкою, взагалі не робіть різких рухів. Не дивіться їй в очі -вона може сприйняти це як сигнал до нападу. Якщо собака просто загавкав на вас, швидше за все, вона ще не нападає - тільки лякає. Дозвольте їй себе обнюхати, хоча б з невеликої відстані. Спокійно розгорніться і підіть, не втрачаючи її з виду. Можете спробувати голосно і твердо сказати: «Фу», «Пішла». На бродячих собак добре діє наступне: нахиліться і зробіть вигляд, що ви підбираєте з землі палицю або камінь. Одне це може охолодити її запал.
2
Якщо собака нападає мовчки, це вже небезпечно. Оглядитесь - чи немає поблизу місця, де ви могли б швидко сховатися. Найближча двері магазину чи під'їзду, якесь піднесення (хоча б дитяча гірка), навіть невелика водойма можуть вам допомогти. Якщо можливості сховатися ні, киньте собаці в очі жменю піску, це її на кілька секунд засліпить, а ви зможете покликати на допомогу або озброїтися чимось. Тікати від собаки марно - будь-яка собака бігає швидше середньостатистичної людини, а біжить об'єкт сприймає як здобич.
3
Якщо тварина все-таки напало, будьте готові дати відсіч. Бийте її по носі, хороший ефект може дати удар під ребра і по голові. На жаль, з собаками бійцівських порід це рідко спрацьовує - вони вкрай малочутливі до болю. Якщо вистачить духу, хапайте собаку руками за щелепи і тягніть їх в різні боки. Використовуйте для захисту будь-який підручний предмет - камені, палиці. Якщо ви не відчуваєте в собі достатньої сили, щоб активно захищатися, підніміть руки, щоб закрити обличчя і горло і голосно кличте на допомогу. Виставте вперед будь-який доступний предмет - сумку, пакет, зонт, нехай тварина відвернеться на нього. Стягніть з себе верхній одяг і накиньте її на виставлену вперед руку - краще, якщо пес вчепиться зубами в тканину.
4
Найнебезпечніше - напад зграї собак. Якщо вони зазіхнули на пакет з продуктами у вас в руках (таке часто буває взимку в містах, бродячі пси від голоду нападають на перехожих), киньте їм їжу - ваше здоров'я дорожче.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що найкращий бій - той, що не відбувся. Обійдіть стороною великого собаку, що йде без господаря, або зграю дворняг і не залишайте без нагляду дітей.
Корисна порада
Носіть з собою перцевий балончик - він допоможе відлякати тварину. Розпорошите газ в морду собаки, при цьому врахуйте напрямок вітру. Можна придбати ультразвуковий відлякувач.
Собаку здавна називають найкращим другом людини. Але навіть саме слухняне тварина раптово може перетворитися в нещадного ворога, лютого і розлюченого. Кожній людині необхідно знати, як поводитися в разі нападу собаки, як захиститися від її укусів і нападок.
Інструкція
1
У разі нападу намагайтеся не дивитися собаці в очі, інакше тварина вирішить, що налаштовані ви агресивно. Дивіться на її вуха, ніс, пащу, але тільки не в очі.
2
Не дозволяйте агресивно налаштованому тварині заходити до вас за спину. Якщо собака починає вас обходити, значить, зовсім скоро вона почне свою атаку. Тому намагайтеся весь час повертатися до собаки обличчям.
3
Щоб захиститися від нападу собак ззаду, встаньте спиною до стіни. Щоб захистити руки від укусів тварини, обмотайте їх верхнім одягом або намагайтеся завжди тримати перед собою сумку. Коли розлючена собака схопить приманку (сумку або захищену руку), якнайсильніше вдарте собаку ногою по горлу.
4
Якщо сховатися від нападаючої собаки зовсім ніде, швидко нагніться, хапайте з землі жменю бруду або піску, киньте її в очі або пащу тварині. На пару хвилин це зможе відвернути собаку від нападу на вас. Не втрачайте час, скоріше тікайте в безпечне місце.
5
Якщо собаки спробують напасти на вас тоді, коли ви їдете на велосипеді, просто зупиніться. Собаки, швидше за все, зупиняться теж. Продовжувати рух на велосипеді в цьому випадку не варто. Краще йдіть пішки поруч з велосипедом доти, поки собаки від вас не відстануть.
6
Пам'ятайте, що втечею від розлючених собак не врятуватися. Цей спосіб захисту можна застосувати тільки в тому випадку, якщо зовсім недалеко знаходиться будь-яке укриття, до якого ви гарантовано встигнете добігти.
7
Захиститися від нападу собак можна, схопивши з землі пляшку, палицю або камінь і замахнувшись на тварин. Якщо у них вже є невдалий досвід знайомства з цими предметами, вони обов'язково злякаються і відступлять.
8
Пам'ятайте, що погляд собаки, готової до атаки, завжди спрямований на те місце, яке вона планує вкусити. Тому намагайтеся ухилитися або збити тварину з траєкторії стрибка усіма можливими способами.
9
Відчуваючи швидке напад собак, спробуйте несподівано і голосно закричати: «Кішка!». Ця команда, як правило, викликає у більшості собак бурхливу реакцію. Тварини починають кидатися з боку в бік у пошуку даного їх об'єкта. Не потрібно спостерігати за собаками, намагайтеся використовувати виграш у часі для того, щоб скоріше сховатися від агресивних собак.
10
Найбільш уразливі і хворобливі місця у собаки: очі, кінчик носа, тім'ячко за вухами, потилична частина голови, суглоби лап і ребра. Саме по цих ділянках тіла агресивно налаштованого тваринного бийте щосили.