Як відключити доступ програми в інтернет. Як відключити додаток від інтернету.

Деякі програми проявляють дуже багато самостійної активності, часом зовсім не бажаної для користувача. Це може бути нешкідливим збором статистики використання програми, а може виявитися цілеспрямованим збором інформації. Тому має сенс блокувати вихід в мережу для тих програм, які не призначені для роботи з інтернетом безпосередньо. Для цього можна використовувати вбудоване програмне забезпечення операційних систем Windows 7 і Vista.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Панель управління». Відкриється вікно категорій можливих дій з налаштування системи. Клацніть по посиланню «Система і безпека», щоб відкрити перелік налаштувань і доступ до брєндмауери Windows. З його допомогою можна відключити доступ програми в інтернет.
2
Клацніть по посиланню «брєндмауери». Відкриється вікно стану брендмауера з двома групами контролю з'єднань: громадські та домашні мережі. Навпаки цих категорій повинні бути зелені позначки - ознака того, що мережевий екран не відключений. Знайдіть в стовпці завдань у лівого боку вікна посилання «Додаткові параметри». Це викличе вікно тонкої настройки параметрів мережевої фільтрації і контролю.
3
Перевірте поточні дозволу для програм. Знайдіть посилання на список правил для вихідних з'єднань, що знаходиться зліва, в консолі управління мережевої безпеки. Або прокрутите центральну частину вікна і там побачите посилання на правила для вхідних і вихідних з'єднань. Перейдіть по посиланню і уважно перегляньте список правил для всіх додатків. Суть в тому, що за замовчуванням брендмауер забороняє будь-які вихідні підключення. І якщо ваша програма має вихід в інтернет, то потрібно відключити правило, яке дозволяє це.
4
Знайдіть назва програми і двічі клацніть на рядку з правилом. Відкриється вікно властивостей, в якому вкажіть пункт «Блокувати підключення». Потім натисніть кнопку ОК і закрийте брендмауер.
5
Якщо ви не знайшли правило для вашої програми, створіть його самостійно. В тому ж вікні правил для вихідних підключень знайдіть кнопку «Створити правило». За замовчуванням відзначена строчка «Для програми». Не міняйте цю настройку та натисніть кнопку «Далі». Виберіть програму, якої ви хочете відключити доступ в інтернет. Для цього натисніть кнопку «Огляд» і виберіть файл програми.
6
Натисніть «Далі», коли вкажете програму. На наступному екрані настройки теж не доведеться нічого змінювати - за умовчанням сполуки блокуються. Натисніть кнопку «Далі» і переходите до наступного етапу створення правила. Залиште відзначеними всі три типи мереж, щоб виключити будь-яку можливість зв'язку для програми. На наступному екрані введіть ім'я для правила, наприклад, назва блокируемого додатки. Натисніть кнопку «Готово», щоб зберегти зміни.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, який саме файл забезпечує вихід в інтернет, створіть декілька правил для різних файлів.
Коли ваш комп'ютер може бути використаний не за призначенням, наприклад, маленькими діточками, потрібно ввести обмеження доступу до інтернету, в тому числі і до інтернет-додатків. Найпростішим виходом з такої ситуації є використання антивіруса KIS (Kaspersky Internet Security). Він і від атак на порти ПК захистить, і не дасть іншим користувачам вашої відсутності користуватися інтернетом, і заблокує доступ до мережі деяким програмам.
Інструкція
1
Варто відзначити, що можливість використання комп'ютера дітьми у вашу відсутність - це не єдина проблема, яку можна вирішити шляхом блокування доступу до інтернету. Без вашого відома деякі програми можуть автоматично звертатися до мережі, збільшуючи витрату трафіку і сповільнюючи також швидкість з'єднання.
2
Для закриття доступу до інтернету відкрийте спочатку KIS. У правій верхній стороні віконця програми ви знайдете посилання, що вас перемістить до пункту «Налаштування».
3
Подивіться на ліву панель вікна - там вам потрібен пункт «Захист». Потім увійдіть в розділ «Мережевий екран». У правій панелі потім поставте галочку напроти пункту меню «Включити» - «Мережевий екран». Клікніть по кнопці «Налаштування».
4
З'явиться вікно «Мережевий екран». В ньому виберіть вкладку «Правила фільтрації». Відкриється список програм, де потрібно вибрати ту, доступ якої до інтернету ви хочете закрити. Вибравши програму, натисніть на кнопку «Додати» під списком.
5
У віконці «Мережеве правило» потрібно перейти в групу під назвою «Дії», потім вибрати «Заблокувати» і в списку «Мережевий сервіс» вибрати пункт, назва якого звучить як Web Browsing. Потім натисніть на Ок.
6
Далі у віконці «Мережевий екран» виберіть вкладку «Правила фільтрації». Під тією програмою, що ви вибрали раніше, з'явиться напис «Заборонити». Тут вам потрібно натиснути на кнопку Ок.
7
Потім ще раз натисніть на Ок у вікні зміни налаштувань. Після цього обрана програма не зможе звертатися до інтернету. Доступ до нього для неї буде закритий.
Корисна порада
За допомогою Касперського ви можете не тільки закривати доступ до інтернету тим чи іншим додаткам, ви також зможете і зовсім заборонити користування комп'ютером без введення спеціального пароля. Тут як вийде: користувач включить комп'ютер, а коли ОС завантажиться, на екрані з'явиться оповіщення програми KIS, де буде запропоновано ввести пароль протягом невеликого проміжку часу. Якщо його не ввести, комп'ютер відключиться.