Як обклеїти стелю шпалерами.

Обклеювання стелі щільними якісними шпалерами - вдале рішення при проведенні самостійного ремонту. Фактурний малюнок на флізеліні зорово згладить маленькі нерівності на стелі. Надалі ви завжди зможете швидко освіжити свою кімнату, заново пофарбувавши стеля, такі шпалери витримують до 7 шарів фарби.
Вам знадобиться
  • - бамбукові шпалери під фарбування;
  • - рулетка;
  • - поролоновий валик;
  • - грунтовка;
  • - металевий шпатель ;
  • - пластиковий шпатель;
  • - клей для флізелінових шпалер;
  • - ємність для клею;
  • - фінішна шпаклівка;
  • - драбина.
Інструкція
1
Зніміть люстру. Заізоліруйте всю відкриту проводку або обесточьте приміщення.
2
Підготуйте стелю до обклеювання. Видаліть з його поверхні старі шпалери або водоемульсійну фарбу, якщо вони є. Для цього необхідно розмочити їх губкою і зішкребти набрякле покриття шпателем.
3
Уважно огляньте всю поверхню стелі. Невеликі тріщини розширте гострим краєм шпателя. Зверніть особливу увагу на стики між плитами перекриття. При наявності сильних перепадів вам буде потрібно ретельне вирівнювання стелі за рівнем.
4
Скористайтеся ґрунтовкою, призначеної для обробки даного типу приміщень. При роботі в місцях з підвищеною вологістю застосовуйте відповідну просочення. Якщо виявите плями цвілі на стелі, обробіть їх спеціальним антигрибкові складом, інакше вся чорнота проявиться на ваших нових шпалерах.
5
Нанесіть ґрунтовку поролоновим валиком, який попередньо закріпіть на телескопічною штанзі. Тоді вам не доведеться використовувати драбину. В місцях стиків стіни і стелі для ретельної просочення скористайтеся широким пензлем.
6
Вирівняйте стелю фінішній штукатуркою. Просушіть її і ошкурьте дрібнозернистої наждачкою. Потім знову промажте ґрунтовкою.
7
Розмітьте стелю. Відкладіть на його поверхні біля стіни відстань рівну ширині шпалерного полотнища мінус пара см. Зробіть таку ж насічку на протилежній стороні стелі. З'єднайте ці дві точки олівцевої лінією по натягнутій нитці. Заміряйте, якої довжини вам необхідно шпалерне полотно.
8
Порахуйте, яка кількість шпалерних шматків вам буде потрібно для обклеювання стелі.
9
Розведіть шпалерний клей так, як вказано на упаковці. Ретельно розмішайте масу, щоб не було грудочок. Залиште на годину, щоб клей добре набух і загус.
10
Розкачайте рулон шпалер на підлозі. Відкладіть на ньому заміряну на стелі довжину полотнища, додаючи 3 см на припуск на стіну. За допомогою косинця проведіть прямі лінії, за якими відріжте необхідну кількість шпалерних шматків.
11
Макая поролоновий валик в підготовлений клей, намажте площину стелі в межах одного полотнища. Одна із зручностей при роботі з флізеліновимі шпалерами полягає в тому, що вони не вимагають попереднього змочування клеєм.
12
Складіть перший шматок шпалер навпіл, лицьовою стороною назовні. Одна людина влазить на драбину і бере за край шпалер. Прикладає його до розмітки на стелі. Щільно притискає, не забуваючи залишити невеликий припуск на стіну. А помічник, стоячи внизу, підтримує у стелі звільнилося полотнище т-подібної поперечиною або звичайної шваброю.
13
Розгладьте шпалери пластиковим шпателем від середини до країв. Видавлюйте повітряні бульбашки і клей з-під флизелина. Прокатайте приклеєне полотнище гладким валиком для шпалер.
14
Наклейте друге полотнище встик з першим. Бамбукові шпалери добре ковзають по клейкому стелі, тому у вас буде час акуратно з'єднати краю. Таким чином наклейте всі шпалерні шматки.
15
Залиште шпалери просохнути на добу. Не допускайте протягів.
16
Пофарбуйте шпалери вододисперсійної фарбою.
Корисна порада
Закрийте стики між шпалерами на стелі і на стіні поліуретановим плінтусом.