Як налаштувати автоматичне виключення комп'ютера. Як налаштувати комп'ютер на автоматичне вимикання монітора.

Автоматичне відключення комп'ютера в заданий час позбавить користувача від виконання ряду дій і переживань про те, що він міг забути вимкнути ПК. В операційній системі Windows для цього можна призначити завдання і встановити для нього розклад.
Інструкція
1
Перед тим як призначати потрібне завдання, варто трохи ближче познайомитися з утилітою shutdown, саме з її допомогою буде вимикатися комп'ютер. Викличте командний рядок. Для цього натисніть кнопку «Пуск», розгорніть список всіх програм і виберіть у папці «Стандартні» пункт «Командний рядок».
2
У новому вікні введіть в рядку команду shutdown/? (Shutdown, пробіл, слеш, знак питання) і натисніть клавішу Enter. На екран буде виведена довідка, де детально розписано призначення того чи іншого аргументу. Для автоматичного виключення комп'ютера підходить аргумент -s. Закрийте командний рядок.
3
Якщо у вас не встановлений пароль для входу в систему, його необхідно буде встановити. Без цього призначити завдання не вийде. Щоб захистити вхід в систему паролем, відкрийте через «Панель управління» розділ «Облікові записи користувачів» і виберіть завдання «Створити пароль».
4
Після цього можна переходити безпосередньо до призначення завдання. Натисніть кнопку «Пуск», розгорніть всі програми, в папці «Стандартні» виберіть підпапку «Службові» і клацніть по пункту «Призначені завдання». У вікні, натисніть на рядок (значок) «Додати завдання».
5
«Майстер планування завдань» зробить за вас практично все, вам необхідно лише дотримуватися його інструкцій. Коли вам буде запропоновано вибрати завдання, натисніть на кнопку «Обзор» і вкажіть шлях до файлу shutdown.exe. Він знаходиться на диску з системою в папці Windows і підпапці system32.
6
Встановіть періодичність виконання будівлі, розклад і дату початку його виконання. При запиті пароля введіть той пароль, який ви встановили для входу в систему. Коли «Майстер» завершить свою роботу і закриє вікно, в папці «Призначені завдання» з'явиться новий пункт. Клацніть по ньому лівою кнопкою миші.
7
Відкриється нове вікно, перейдіть в ньому на вкладку «Завдання». У рядку «Виконати» буде прописаний повний шлях до файлу shutdown. Вам необхідно доповнити цей запис аргументом -s, щоб запис виглядала наступним чином: C: (або інший диск з системою)/WINDOWS/system32/shutdown.exe -s. Зверніть увагу: між розширенням .exe і аргументом -s повинен стояти пробіл. Підтвердіть внесення зміни паролем і закрийте вікно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NJLDsFhlvi0
В операційній системі Windows є спеціальний компонент, призначення якого - виконувати завдання, заплановані користувачем, за розкладом, який він же і становить. Є в цій ОС і утиліта, що запускає процедуру завершення роботи системи. Об'єднання можливостей цих двох програм дозволяє планувати автоматичне виключення комп'ютера за розкладом.
Інструкція
1
Якщо потрібно лише разове вимикання комп'ютера через певний час, то у використанні програми-планувальника завдань немає необхідності. Утиліта shutdown має свій власний таймер, за допомогою якого можна задати потрібну затримку початку процедури виключення комп'ютера . Якщо у вас встановлена ОС Windows XP, для виклику цієї утиліти використовуйте діалог запуску програм.
2
Натисніть кнопку Win і в головному меню знайдіть і клацніть пункт «Виконати». У вікні діалогу, що з'явився наберіть команду shutdown і через пропуск допишіть два ключі -/s/t. Потім поставте ще один пробіл і вкажіть час, через який комп'ютер має бути вимкнений. Час для цієї програми треба задавати в секундах - наприклад, shutdown/s/t 600.
3
Клацніть по кнопці OK, і таймер почне відлік часу, що залишився до вимкнення.
4
У Windows 7 і Vista можна обійтися без діалогу запуску програм. Відкрийте головне меню і відразу починайте вводити команду - ви побачите всі набране в поле пошукового запиту. Після закінчення введення в списку результатів пошуку з'явиться єдиний рядок, в якій задана команда буде продубльована - клацніть її, і запуститься зворотний відлік.
5
Якщо відключення комп'ютера треба запланувати на якесь конкретне число або здійснювати його регулярно, за розкладом, доручіть запуск утиліти shutdown планировщику завдань. У Windows 7 отримати до нього доступ дуже просто: натисніть Win і наберіть «план» - посилання на запуск програми буде в першому рядку результатів пошуку. У Windows XP для розшуків потрібної посилання треба в головному меню розкрити розділ «Усі програми», перейти до підрозділу «Стандартні», а з нього - в секцію «Службові». Посилання на запуск планувальника тут позначена як «Призначені завдання».
6
В планувальнику завдань Windows 7 знайдіть і клацніть у правій колонці команду «Створити просту задачу». Заповніть поле «Ім'я» у вікні запуститься майстер і натисніть кнопку «Далі».
7
Оберіть з семи варіантів потрібну періодичність запуску утиліти вимикання комп'ютера і знову натисніть «Далі». У наступній формі вам треба уточнити час і загальна кількість запусків цього додатка. Ще раз клікніть кнопку «Далі» в цій формі і повторіть клацання в наступній, нічого не змінюючи в налаштуваннях.
8
Відкрийте діалог пошуку потрібного програми кнопкою «Обзор» і відшукайте файл shutdown.exe в папці System32 системного каталогу ОС. В полі «Додати аргументи» надрукуйте/s, а потім знову натисніть «Далі». У наступній формі майстра клікніть «Готово» і планувальник завдань приступить до роботи по створеному вами розкладом.
9
В Windows XP завдання створюються інакше. Після запуску планувальника клацніть по рядку «Додати завдання» і в першій же формі, що з'явилася майстер знайдіть зазначений у попередньому кроці файл - діалог пошуку і тут відкривається кнопкою «Обзор».
10
Клікніть кнопку «Далі», введіть назву створюваної завдання і виберіть періодичність її виконання. Після чергового клацання по напису «Далі» задайте точний час, день, дату, інші часові параметри і знову клацніть «Далі».
11
Двічі введіть пароль користувача, якщо він існує для вашого облікового запису, натисніть «Далі» і поставте позначку в полі «Встановити додаткові параметри ...». Клікніть кнопку «Готово».
12
В полі «Виконати» до вже наявної там записи додайте через пропуск ключ/s і натисніть OK. На цьому процедура буде завершена.