Як навчити дорослу собаку командам. Як навчити дорослого йорка спокою.

Звичайно, краще, якщо навчання собаки необхідним командам і навичкам поведінки відбувається в ранньому віці. Але навіть якщо ненавчений пес потрапив у ваш будинок вже досить дорослим, це не означає, що дресирування неможлива. В цьому випадку мотивація на ласощі або іграшку спрацьовує не завжди, тому вам доведеться освоювати сучасні методи, засновані на безнасільственном впливі на тварину.
Вам знадобиться
  • Клікер
Інструкція
1
Якщо собака недавно потрапила до вас, не поспішайте з дресируванням, дочекайтеся, щоб пройшов якийсь час і вона звикла, освоїлася в будинку і стала довіряти вам. Навчання командам почніть тільки після того, як між вами встановиться контакт, запасіться терпінням і любов'ю.
2
Вивчіть сучасні методики дресирування, які заперечують використання контрастного методу навчання, коли за правильно виконану команду собака отримує заохочення, а за неправильне виконання - покарання або навіть біль. Такі методи передбачають використання строгих нашийників та інших інструментів, що заподіюють біль тварині. Це веде до того, що дресирування собаки пов'язана з постійним стресом для неї.
3
Сучасні методи дресирування засновані на принципі «стимул-реакція», який випливає з вчення І. П. Павлова. Він дозволяє навчити дорослу собаку командам, розвиваючи умовний рефлекс на базі вроджених, безумовних рефлексів: оборонного, харчового, орієнтовного. Для вироблення у вашого вихованця умовного рефлексу придбайте в зоомагазині кликер - невелику металеву або пластикову коробочку, при натисканні на яку лунає тихий клацання.
4
Відпрацювання кожної команди починайте вдома, коли немає ніяких відволікаючих чинників. Через 2-3 дня перенесіть заняття на вулицю. Слідкуйте за тим, щоб в момент подачі команди собака увагу собаки було зосереджено на вас. Даючи команду, стежте за поведінкою свого «учня». Як тільки команда виконана правильно, швидко клацніть клікером і тут же дайте псу заохочення. У нього виробляється умовний рефлекс: правильне виконання команди - клацання клікера - ласощі.
5
Коли собака досягне певного прогресу, додайте відволікаючі фактори під час своїх занять. Якщо під час виконання команди собака відвернеться, не карайте її - натискайте кликер, залучаючи її увагу. Потім повторіть команду і добийтеся її виконання, нагородивши ласощами. Пес швидко зрозуміє, що послух добре стимулюється. Як тільки рефлекс буде вироблений, кликер вам стане не потрібний.
6
Проводите заняття з собакою за пару годин до годування і через 2-3 години після нього, в різний час дня. Відпрацьовуйте і закріплюйте команди комплексно - по нескольку одночасно. Відпрацювання команд не повинна тривати більше 10 хвилин, щоб собака не надто втомлювалася, один прийом повторюйте не більше 3-5 разів. Починайте заняття з відпрацювання нової команди, потім повторіть з нею ті, що вже знайомі. Собака, навіть доросла, цілком здатна до навчання, тільки для відпрацювання команд і їх засвоєння їй буде потрібно трохи більше часу, ніж цуценяті.
видресирувати слухняний пес - справжня гордість господаря. Погодьтеся, дуже неприємно, коли собака не підпорядковується або хуліганить, особливо якщо відбувається це в громадських місцях. Тому більшість власників собак віддають своїх вихованців з спеціальні школи або на курси дресури, однак навчити пса командам можна і самостійно.
Інструкція
1
Всупереч поширеній думці, собаку потрібно починати вчити з самого ніжного щенячьего віку. Потрібно терпляче повторювати ті дії, які собака повинна виконувати з першого дня появи в будинку: вказувати їй на місце, на миску, виводити на вулицю в певні години, не дозволяти заходити в певні місця будинку і пр.
2
Карати тварина до 3-4 місяців не варто, максимум, що може дозволити собі господар, це легенько ляснути цуценя газеткою по носі. А ось хвалити і заохочувати за правильні дії просто необхідно.
3
Основними командам і, яким навчають собак, є: "Сидіти!", "Лежати!», «Поруч!», «Фас!», «Фу!», «Стрибок! »,« Палка! »,« Переворот! ».
4
Для того щоб навчити собаку командам , необхідно слідувати деяким рекомендаціям.Давайте ласощі. Собаки реагують на їжу. Маленькі шматочки улюбленого собачого ласощі зміцнять хорошу поведінку собаки.
5
Повторіть дію. Повторення є ключовим, коли ви вчите собаку командам . Вони потребують послідовності, щоб зрозуміти, яку дію їх просять виконати, і повторенні, щоб дія зміцнювалося в поведінці тварини.
6
Робота з собакою кожен день. Навчання має бути зроблено на регулярній основі для того, щоб команди стали для собаки рефлексами і правилами. Заняття, певний час і кожен день, гарантуватиме, що команди, які були вивчені в минулому, закріпляться в пам'яті собаки.
7
Використовуйте кликер. Їжа - хороший вибір, але оскільки собаки обробляють інформацію своїм слухом і відчувають запах більше, ніж люди, використовуйте кликер, щоб навчати собаку. Клікери можуть бути куплені в будь-якому зоомагазині. Належним чином використовуйте кликер, щоб вчити собаку ознайомитися зі звуком і слідувати за командою. Ви можете використовувати ласощі в якості нагороди, але кликер може бути головним навчальним інструментом.
8
Використовуйте словесні і фізичні команди. Собаки можуть зв'язати слово і ручне рух з різними діями. Коли ви скажете собаці перевертатися і покажете руками, вона зможе краще зрозуміти і запам'ятати команду.