Як монтувати стельові панелі.

Стельові панелі в даний час користуються великою популярністю. Монтувати самостійно їх не складно. Установку можна провести двома способами: наклеїти плити на поверхню або закріпити на обрешітку.
Інструкція
1
Для початку занесіть панелі в приміщення і дайте їм акліматизуватися. На це йде приблизно 24 години. Упаковку обов'язково розкрийте. Встановлюйте плити таким чином, щоб поздовжні шви розташовувалися в одному і тому ж напрямку з падаючим з вікна світлом. Якщо в приміщенні рівні стелі, наклейте панелі на саму поверхню. Якщо ж на стелі є вади, зробіть під них обрешітку.
2
Обов'язково займіться плануванням. Виміряйте ширину кімнати від стіни до стіни. Розділіть отриманий розмір на 28. Якщо не вийшло рівне число, доведеться одну панель різати і підганяти. Розташовуйте обрізаний матеріал в першому або останньому ряду. Обрізайте панель точно за розміром. Далі виміряйте довжину кімнати. Після цього подумайте і вирішіть, як ви хочете розташувати панелі щодо поздовжніх швів.
3
Переходьте до установки обрешітки. Відстань між центрами рейок повинно бути рівно 28 см. Ширина рейки в цьому випадку повинна бути більше 5 см. Обрешітку ви можете зробити з дерев'яних рейок або металоконструкцій. За допомогою металоконструкцій набагато простіше вирівнювати стелю. Закріпіть обрешітку до направляючим профілем. Для цієї мети використовуйте довгі саморізи.
4
Далі займіться безпосередньо установкою стельових панелей. Використовуйте степлер або фінішні цвяхи. Якщо ви вирішили монтувати матеріал на стару стельову поверхню, то переконаєтеся що скріпки або цвяхи добре тримаються в підставі базового покриття. Для роботи використовуйте цвяхи або скріпки довжиною більше 14 см. Для забивання скріпок - пневматичний пістолет. У цьому випадку вони не будуть провалюватися всередину з'єднання.
Стільниковий полікарбонат - легкий і гнучкий матеріал, що дозволяє реалізувати найсміливіші фантазії будівельників. З його листами працювати досить легко, тому впоратися з монтажем таких конструкцій зможе будь-хто.
Вам знадобиться
  • - листи стільникового полікарбонату;
  • - з'єднувальні та торцеві профілі;
  • - саморізи;
  • - термошайби;
  • - гумові прокладки товщиною 3-4 мм;
  • - алюмінієва стрічка;
  • - перфорована стрічка;
  • - дриль;
  • - тонке свердло.
Інструкція
1
При розрахунку кількості матеріалу, плануйте розташування внутрішніх ребер жорсткості паралельно кроквяної системі, а в арочної конструкції - по її дузі. Монтувати стільниковий полікарбонат за допомогою спеціально призначених профілів зручніше і швидше, а конструкція виходить більш естетичною. Придбайте необхідну кількість спеціальних з'єднувальних і торцевих профілів. Для спорудження коникових конструкцій купіть спеціальні кутові деталі.
2
При бажанні можна скоротити фінансові витрати, скориставшись іншими придатними з'єднувальними елементами. Наприклад, для заміни спеціалізованих торцевого і з'єднувального, придбайте профілі для пластикових стінових панелей. Вони відмінно підходять за розміром до листів полікарбонат а, а коштують набагато дешевше спеціалізованого профілю. Ваше завдання - підібрати найбільш відповідні за кольором і ширині деталі. Вибирайте тільки ті профілі, які забезпечать в місцях стиків досить міцну герметизацію.
3
Визначте лицьову і тильну сторони аркуша полікарбонат а, подивившись на його захисну плівку. На плівці з лицьового боку розташовані інформаційні написи виробника. Тильна сторона зазвичай чиста.
4
Лист полікарбонат а встановіть лицьовою стороною назовні, що необхідно для захисту від ультрафіолетового випромінювання і збереження міцності листа. Плівку зберігайте до кінця монтажу. Торці полікарбонат ної плити звільніть від захисної плівки безпосередньо перед тим, як заклеїти його алюмінієвою стрічкою з верхньої сторони. Нижній торець заклейте перфорованої стрічкою. Це необхідно для захисту від проникнення в стільники пилу і вологи.
5
У тому випадку, якщо монтаж полікарбонат а виробляється в жарку погоду, плити до стикувальним деталям встановлюйте впритул. Зазор з'явиться завдяки зниженню температури повітря і забезпечить стік конденсату. При монтажі листів в морозну погоду, зазори зробіть ширше звичайного. Опорні конструкції окрасьте в білий колір для захисту від локального впливу сонячних променів. У місцях зіткнення полікарбонат а з деревом або металом встановіть гумові прокладки товщиною 3-4 мм.
6
Кріпите полікарбонат ниє листи до каркасної конструкції саморізами, забезпеченими Термошайба, і не застосовуйте цвяхи і заклепки. Використовуйте для свердління стандартні металеві свердла з ряду гострих.
7
Враховуйте особливості стільникового полікарбонат а. Йому властиве термічне розширення, тому обов'язково залишайте зазори в місцях сполучення листів між собою та іншими поверхнями - це позбавить плити від деформації.
8
Встановіть на нижній торець г- або п-подібний профіль. При використанні п-образного профілю, просвердлите в ньому кілька отворів з кроком 40-60 см для забезпечення стоку конденсату. Рассверливают отвори діаметром на 2-4 мм більше діаметру саморізів. Дотримуйтесь відстань між саморізами 300-500 мм при товщині плити від 8 до 10 мм, і від 600 до 800 мм при товщині 16 мм. Враховуючи те, що кріплення повинно проходити виключно крізь середину повітряних каналів плити, відступите від краю полікарбонат ного листа на 35-40 мм.
9
Закручуйте саморізи так, щоб не створити прогин плити. Закінчивши монтаж, зніміть захисну плівку, тому з часом вона приклеюється до листа і зняти її ставати складно.