Як визначити інтелект дитини. чи можна перевірити iq у дитини.

« Інтелект » (у перекладі з латинської intellectus - пізнання, розуміння) в широкому сенсі означає сукупність всіх пізнавальних функцій людини: від сприйняття і відчуттів до уяви і мислення. У більш вузькому сенсі це мислення. Перевірка рівня інтелектуальних можливостей необхідна вже в дитячому віці.
Вам знадобиться
  • - матеріали тесту визначення інтелекту у дітей;
  • - шкала інтерпретації результатів тесту;
  • - допомога досвідченого дитячого психолога.
Інструкція
1
Для того щоб дати кількісну оцінку інтелекту і психічному розвитку дитини, можна застосовувати різні тести, спеціально розроблені для перевірки IQ у дітей.
2
Застосуйте Векслеровскую шкалу для дітей, яка дозволяє дати оцінку вербальним і невербальним навичкам, а також загальному інтелекту. Вона призначається для тестування людей вікового діапазону від 6 до 16 років. Виявлення відмінностей між IQ для невербальних (безсловесних) і вербальних (словесних) навичок можуть вказувати на проблеми зі сприйняттям. Пройдіть зі своєю дитиною такий тест, перейшовши на сайт за адресою: http://www.test-vecslera.ru/deti.htm
3
Використовуйте Тест Станфорд-Біне, який призначений для дітей старше двох років. Він дозволяє дізнатися IQ і розумовий вік дитини. Так як тест містить в основному завдання вербального характеру, він не підійде, якщо у вашого малюка є специфічні комунікативні розлади (наприклад, аутизм) або недостатній розвиток вербальних функцій (з яких-небудь зовнішніх факторів). Знайти питання і шкалу даного тесту можна в інтернеті, наприклад, за адресою: http://test-na-iq.ru/deti.htm. Для того щоб почати процес тестування, натисніть кнопку «Почати тест». Також на сайті є інформація про те, як правильно пройти IQ-тест, як інтерпретувати отримані результати.
4
Застосування Денверського тесту для оцінки рівня інтелекту дітей дозволяє оцінити такі сторони поведінки, як тонкі руху, загальні рухові навички, особистісно-соціальні навички і мова. Він може допомогти швидко визначити рівень психомоторного розвитку дітей дошкільного віку. Приклад такого тесту можна знайти на сайті за адресою: http://www.stepan-blog.ru/mbook/page205.htm.
5
Тестуючи дитини, пам'ятайте про основні правила проведення даної процедури: малюк повинен бути абсолютно здоровий, обов'язкова наявність спокійної обстановки, його нічого не повинно відволікати від запропонованих завдань. Краще, якщо проведенням даної процедури займеться все-таки досвідчений психолог, оскільки він володіє великим запасом знань і умінь в даній області і після проходження тесту зможе відразу запропонувати будь-які методики для розвитку психологічних процесів, які отримали найнижчу оцінку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rqGTYg1zcCs