Як повернути дитині апетит.

Для повноцінного розвитку та гарного росту дитині необхідно регулярно і різноманітно харчуватися, але іноді батьки стикаються з відсутністю апетиту у малюка. Подібна ситуація нерідко викликає паніку.
Інструкція
1
Не показуйте дитині своє хвилювання з приводу зниклого у нього апетиту. У його присутності припиняйте всі розмови про те, що дитина не їсть, не просите його кожну хвилину хоч що-небудь з'їсти, чи не погрожуйте і не питайте про причини його небажання. Перед прийомом їжі спокійно запросіть дитини до столу з усіма іншими членами родини. Якщо він відмовляється, запросіть його до кінця трапези або до наступного прийому їжі (приблизно через три години).
2
Сервіруйте стіл красиво, страви оформляйте з фантазією. Залучайте дитину до приготування їжі: страви, зроблені власними руками, він буде їсти з великим задоволенням. Обміркуйте тематичні обіди.
3
Не дозволяйте дитині «кусочнічать» між прийомами їжі. Постарайтеся годувати за розкладом, щоб організм «запам'ятав» режим годування і перед кожним прийомом їжі вже був готовий до її перетравленню і засвоєнню.
4
Якщо втрата апетиту пов'язана з одноманітністю пропонованих дитині страв, постарайтеся урізноманітнити меню, наприклад, додаючи в кашу нарізані фрукти, ягоди або родзинки. При введенні в раціон нових продуктів, не квапте і не наполягайте. При відмові - запропонуйте знову через деякий час. Подавайте дитині приклад їх вживання, всім своїм виглядом показуючи, як це смачно. Поступово цікавість переможе страх перед незвіданим.
5
При гострому інфекційному захворюванні відбувається зниження апетиту, тому що організм, в першу чергу, намагається перемогти хворобу. На перетравлення великої кількості їжі сил не вистачає. Не годуйте хворої дитини насильно, щоб не спровокувати розлад шлунку і не збільшити тривалість хвороби. При одужанні апетит покращиться самостійно. У цей період пропонуйте легку їжу, багату вітамінами.
6
Іноді втрата апетиту пов'язана з сильними переживаннями (страх, образа, переїзд, похід в школу). З'ясуйте, яке саме подія викликала у малюка такі емоції. Поговоріть з дитиною, постарайтеся його заспокоїти. Запропонуйте чай з валеріаною або ромашкою. Якщо ваші дії не допоможуть, зверніться до дитячого психолога.
7
Якщо ваша дитина рідко виходить на вулицю і мало рухається, воліючи активному відпочинку читання книг або комп'ютерні ігри, постарайтеся змінити його спосіб життя. Споживання великої кількості їжі при невеликих енерговитратах може неприємно позначитися в майбутньому. Відсутність апетиту в цьому випадку є біологічною «страховкою» організму від ожиріння.
Зверніть увагу
Втрата апетиту може бути пов'язана з наявністю кишкових захворювань (дисбактеріоз, гельмінти). Щоб переконатися, що дитина здорова, здайте аналіз калу.
Корисна порада
При можливості намагайтеся посадити дитину за стіл разом з дітьми, що мають хороший апетит. Заздалегідь попередьте дорослих, щоб не критикували за столом приготовлену еду.В тарілку накладайте невелику кількість їжі, тому що великі обсяги лякають дітей з поганим аппетітом.Вводіте в меню продукти, що збуджують апетит: пюре з солоних помідорів, салати, мочені яблука.