Як контролювати вагу під час вагітності.

Набір ваги під час вагітності обумовлений фізіологією, і тим не менш, цей процес не можна пускати на самоплив. З медичної точки зору є певні межі, які характеризують нормальний набір ваги. Іноді вагітній жінці доводиться докладати значних зусиль, щоб вкластися в них.
Інструкція
1
Починайте день зі зважування. Вставайте на ваги після відвідин туалету, приблизно в один і той же час, до сніданку. Бажано тримати терези на певному місці, так як нерівності підлоги можуть впливати на результат.
2
Знайте, що нормальний приріст ваги в першому триместрі вагітності - всього 1,5-2 кг; у другому - 0,5 кг на тиждень, всього 6-7 кг; в третьому - всього 4-5 кг. Що стосується третього триместру, тут є свої особливості: на 7-8 місяці вага повинна наростати на 0,5 кг на тиждень, а на 9 місяці на 0,5 кг в тиждень зменшуватися. Важливо, щоб збільшення ваги було плавним, а не стрибкоподібним. Для наочності корисно скласти графік приросту ваги.
3
Врахуйте, що невеликі відхилення від описаного вище графіка є нормою. На практиці важко вкластися в ідеальну теоретичну модель. Водночас серйозний недобір ваги, як і його солідний приріст, повинні послужити причиною звернення за консультацією до спостерігає вас лікаря-гінеколога.
4
Уникайте вживання солоних і консервованих продуктів, копченостей - вони затримують рідину в організмі, можуть спровокувати приховані набряки.
5
Відмовтеся від висококалорійних рафінованих продуктів на користь здорового харчування, до якого відносяться екологічно чисті овочі та фрукти, яйця в обмеженій кількості, нежирне м'ясо і обов'язково риба. Солодощі замінюйте чорносливом і фініками. Цукати не рекомендуються через те, що вони містять велику кількість цукру.
6
Намагайтеся звести до мінімуму вживання їжі після 18-19 годин. В цей час організм готується до сну, обмінні процеси в ньому уповільнюються і що надійшла енергія часто перекладається в жирові запаси.
7
Зберігайте комфортну для вашого становища фізичну активність. Звичайно, стрибати і бігати не слід. Виберіть безпечну гімнастику, намагайтеся більше ходити пішки. Чудово, якщо у вас є можливість відвідувати басейн.
8
Ні в якому разі не захоплюйтеся дієтами, і якщо вас «тягне» на який-небудь продукт, не відмовте собі в задоволенні його з'їсти. Поширена думка, що смакові пристрасті вагітної жінки диктуються потребами зростаючого плода. Дієту може призначити тільки спостерігає лікар.