Як навчитися говорити по-котячому.

Господарі кішок в більшості своїй впевнені, що їх вихованка все розуміє, тільки не може сказати. Насправді вона каже, каже постійно, але на властивому їй мовою. Якщо ви навчитеся розуміти його і передавати на ньому певні сигнали, це зробить спілкування з улюбленицею глибше і гармонійніше.
Інструкція
1
Про симпатії, доброзичливості вашої улюблениці дізнайтеся по задоволеною «усміхненої» мордочці, муркотіння, що починається при вашому наближенні, потирання про вас лобом. Свою любов до кішки висловлюйте аналогічно: посміхайтеся, говорите неголосним голосом що-небудь ласкаве, погладжуйте котячий лоб. Можете бути впевнені, що вихованка зрозуміє вас правильно.
2
Інтерес, цікавість Розпізнавайте по піднятим вухам кішки, пильному погляду, мордочці, витягнутої по напрямку до зацікавило її предмету, тварині або людині. Ви можете висловлювати зацікавленість кішкою, як би обнюхуючи мордочку свого вихованця.
3
Навчіться розуміти поганий настрій вихованки і її обурення. Головний показник в цьому питанні - хвіст. Якщо кішка їм «виляє», це ознака який починається роздратування. В цей момент її краще не гладити, обмежтеся спокійними, доброзичливими словами, інтонація яких подіє на кішку умиротворяюще. Крайню ступінь котячого гніву висловлює хвіст, яким кішка лупить по підлозі. При цьому вона, як правило, сідає задом або в півоберта до людини або тварині - джерелу негативних емоцій. Якщо ви спробуєте доторкнутися до тварини в такий момент, в вашу руку миттєво впинаються гострі зуби або кігті. Потім кішка отпригнет в сторону.
4
Зустрічаючись очима зі своєю вихованка, уникайте прямого немиготливого погляду. Він рівносильний загрозі. Щоб не створювати напруги, злегка пріщурьте і моргніть 2-3 рази. «Все добре», - повідомить кішка в свою чергу, прикриваючи очі.
5
Умійте розпізнати знаки довіри з боку кішки. Найглибшу ступінь прихильності до людини кішка показує, відкриваючи черевце і дозволяючи його гладити. Іноді вона може, перевернувшись на спинку і прикривши очі, заклично «мурликнуть», як би кажучи «Погладь мене!». Під час погладжування всі м'язи тіла тварини розслаблені, мордочка виражає блаженство. Намагатися доторкнутися до котячого черевця без запрошення не слід, якщо не хочете нарватися на люту атаку гострих кігтиків.
6
Коли ви хочете домогтися від вихованця вчинення певних дій, скажіть команду вголос, наприклад, «Мурка, принеси газету!» Або «Рижик, злови мишу!». Потім ясно уявіть собі, як тварина робить те, про що ви його попросили. Багато вчених, що займаються дослідженням поведінки кішок, впевнені, що вони можуть уловлювати інформацію за допомогою телепатичного зв'язку. Уявний образ, що виник в голові господаря, передається його улюбленцю, і часто кішки дійсно виконують прохання господарів, якщо, звичайно, це не входить в протиріччя з їх незалежним характером.
Корисна порада
Знайте, що чим більше ви практикуєтеся, тим тонше буде ваш мову спілкування з кішкою.
Кішки люблять спілкування. У них розвинені сверхчувство, які дають їм можливість вести інтенсивну соціальне життя, спілкуючись з нами на невербальних мовах. Якщо ви будете спостережливими, то цілком зможете зрозуміти, про що сигналізують пози і деякі положення котячого тіла. Цілком реально ви можете навчитися розуміти інтонації їх звуків, нявкання і бурчання. Пам'ятайте, що для кішок нюх - важлива функція, а запахи є невід'ємною складовою їхнього життя.
Інструкція
1
Зоологи нарахували 25 візуальних сигналу котячого мови тіла. Крім того, їх можна поєднувати шістнадцятьма способами. Навчіться розуміти базові знаки мови жестів кішок - ви будете знати, що вам хоче сказати ваш улюбленець.
2
Сліпий новонароджений кошеня завжди знайде шлях до материнського соску. У нього з народження розвинений нюх, дотик і здатності відчувати тепло. По нюху він розрізняє материнський сосок, до якого повертається на кожне годування. Кішка-мама теж дізнається своїх кошенят за їх особистим запахом. Таким чином, закладається найважливіша для кішок інформація, як спілкуватися мовою запахів.
3
Звукосполучення, що нагадує людське "мяу", не може передати величезну різноманітність звуків, які складають лексичний запас кішок. У кішки налічується 16 основних голосових сигналів, а ще більше - нерозпізнаних для вашого слуху.
4
Серед звуків є навіть сигнали ультразвукових хвиль. Ультразвук доступний котячому слуху, більш чутливого до широкого спектру частот. Не варто поводитися з кішками так, як з глухими тваринами. Це навіть смішно з точки зору фахівця. Через вашого гучного голосу кішка постійно перебуватимуть в нервовому напруженні. Пам'ятайте, що достатньо нормального тону, щоб вас почули.
5
Кішка прекрасно запам'ятовує окремі ваші слова. Тільки говорите їх чітко і без повторів, якщо хочете домогтися послідовної реакції. Якщо тямуща кішка засвоїла команду «Гуляти» і з готовністю направляється до дверей, то не повторюйте це слово підряд кілька разів. Для неї три лексичних одиниці зіллються в одну складну, зовсім чужу «гулятьгулятьгулять».
6
Знайдіть ту кнопочку, яка зацікавить кішку в спілкуванні з вами. Це залежить від переваги вашої кішки. Найчастіше таким заохоченням є улюблені ласощі. Для тих, хто вважає це «підкупом», слід нагадати, що премія на роботі не викликає у них негативного ставлення до начальника. Хоча є багато кішок, для яких тепла похвала є достатнім мотивом для повторення своєї дії. У кожному разі, доведено, що кішка дуже згідлива, коли голодна. Завжди розмовляйте з нею за п'ять хвилин до їди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6cibIFzWlC4
Зверніть увагу
Коли ви дружелюбно спілкуєтеся з кішкою або хвалите її - використовуйте більш високий тон голосу, а коли лаєте кішку або показуєте невдоволення її поведінкою - знижуйте голос.
Корисна порада
Найкращий спосіб поводження з кішкою - ставитися до неї з повагою. Якщо ви поважаєте свою кішку, то будете прекрасно ладити з нею. Повага до кішки частково полягає в тому, щоб пестити її, коли вона хоче ласки, і залишати в спокої, коли вона цього хоче. Коли ви торкаєтеся до кішці, робити це слід з урахуванням того, як вона до вас наблизилася. Якщо вона звернена до вас головою, погладьте її по голові. Якщо вона повернена до вас задом, проведіть рукою по хвосту.