Як вибрати шотландського висловухого кошеня. ознаки чистокровного кошеня шотланского.

Шотландська висловуха, або, як її називають в англомовних країнах, скоттиш-фолд, - одна з найвідоміших і цінних порід кішок. Незвичайний зовнішній вигляд кошенят з їх маленькими, притиснутими до круглої морді вухами, робить цих малюків вельми популярними як в середовищі професійних заводчиків, так і у любителів.
Інструкція
1
Визначтеся, для чого ви берете кошеня . За міжнародною класифікацією шотландські висловухі можуть бути PET-класу (домашні вихованці, як правило, продаються з умовою обов'язкової кастрації, у виставках не беруть участь), BREED-класу (для розведення та участі у виставках) і SHOW-класу (з багатим родоводом, від батьків-чемпіонів). Розбіг цін на кошенят різних категорій великий і може коливатися в межах декількох десятків тисяч рублів.
2
Вибирайте майбутнього вихованця тільки у заводчиків, навіть якщо збираєтеся взяти кошеня не для виставок, а для себе. Навіть якщо ви новачок в розведенні породистих тварин, не купуйте кошеня з рук на «пташиному ринку». Краще пошукайте оголошення в газетах або інтернеті, після чого особисто відвідайте продавця. Зверніть увагу на зовнішній вигляд кішки-матері, не соромтеся задавати питання про зміст скоттиш-фолдов, їх харчуванні. Попросіть показати фото кота-виробника, якщо він не живе в цьому ж будинку. Так ви зможете визначити чистоту породи і уявити, яким стане ваш улюбленець, коли підросте.
3
Уважно огляньте вподобаного кошеня на предмет чистоти породи. У класичній чистокровної шотландської висловухої з народження мають бути крихітні, припасовані до черепа вуха, довгий хвіст, великі круглі очі, щільне тіло. Не беріть кошеняти молодше півтора місяців, якщо він ще не привчений до лотка і когтеточке, не щеплена або не пройшов дегельмінтизацію (обробку від паразитів).
4
Зверніть увагу на поведінку кошеня у звичній для нього середовищі. Здоровий і розвинений скоттиш-фолд повинен володіти рухливістю і грайливістю, проявляти цікавість і не дічіться незнайомців. При правильному догляді шерсть тварини буде блискучою і гладкою, очі і вуха - чистими, а живіт при промацуванні - без здуття. Насторожитеся, якщо від обраного вами шотландця виходить рідкісний запах сечі: це ознака поганого догляду і як наслідок, неохайності кота.
5
Орієнтуйтеся на власні переваги при виборі кольору скоттиш-фолда. На сьогоднішній день тварини цієї породи можуть похвалитися різноманітними забарвленнями, починаючи від червоного мармурового і закінчуючи димним плямистим. Але майте на увазі, що остаточний період перелінькі у кошенят цієї породи закінчується тільки до чотирьох місяців (і то не у всіх). Тому передбачити, яким саме буде підросла шотландець, буває проблематично навіть професійним заводчикам.