Як визначити вік декоративного кролика.

Пухнасті плюшеві декоративні кролики дуже подобаються дітям. Купити цього звірка в подарунок своєму чаду - відмінна ідея. Звичайно, при покупці тварини одне з питань, яке цікавить майбутнього господаря, це пів вихованця. Але кролик - одне з найзагадковіших істот в цьому плані. Визначити, хто перед вами - самка або самець, буває досить складно.
Інструкція
1
Купіть декоративного кролика з родоводом або у заводчика. В цьому випадку у вас на руках будуть документи, в яких вже зазначено, «дівчинку» або «хлопчика» ви купуєте. Не можна виключати варіант, що і заводчик помилився у визначенні статі, але все-таки це малоймовірно. Купуючи кролика в звичайному зоомагазині, ви ризикуєте отримати вихованця не того статі, навіть якщо продавці запевняють вас у тому, що володіють даною інформацією.
2
Якщо ви все-таки вирішили придбати вихованця в зоомагазині, купуйте кролика в віці 3-4 місяців. Визначити стать можна і у зовсім юного тваринного, але зробити це самостійно непросто. При дорослішанні і досягненні кроликом 3-4 місяців у самців опускаються яєчка, і їх легко побачити біля статевого отвору. У зовсім юних кроленят стать визначається також по статевим органам, але досить вірно це зможе зробити тільки досвідчений заводчик.
3
Переверніть кролика на спину, відтягніть хвостик і подивіться в область паху. У самця ви відразу побачите два яєчка. Необхідно знати, що яєчка у кроликів не схожі на яєчка собак або кішок. Вони нагадують дві яскраво-рожеві припухлості. Іноді господарі навіть плутають їх з хворобою.
4
Визначити стать декоративного кролика можна і за вторинними статевими ознаками. Самці зазвичай менших розмірів, ніж самки. Однак статура у «хлопчиків» більш міцне. У самок більш вузька голова. На животі у «дівчаток» два ряди сосків.
5
Деякі власники кроликів стверджують, що визначити стать можна з поведінки тварини. Самці частіше більш активні, грайливі, а самочки більш спокійні. Однак не варто розраховувати на ці ознаки - часто самці поводяться, як самки, і навпаки. І ті, й інші досить доброзичливі до людей, доглядати за кроликами нескладно. Тому якщо вам не принципово важливо, кого брати - хлопчика чи дівчинку, виберіть вихованця, який більше за інших подобається вам зовні.