Як обробити тушку кролика.

Як правило, кролики надходять у продаж в неразделанном вигляді, і якщо у ваші плани не входить готувати тушку цілком, потрібно буде розділити її на шматки. В особливих випадках (наприклад, ви розводите і забиваєте кроликів самі) буде потрібно ще і випатрати її. Разделка кролика - не дуже складна процедура, але початківцю кулінарові може знадобитися більше часу, ніж досвідченому.
Інструкція
1
Насамперед, озбройтеся гострим і досить важким ножем. Краще, якщо у нього буде широке лезо. Можливо, буде потрібно спеціальний топірець-сікач.
2
Початок дій залежатиме від того, придбали ви в магазині заморожену або свіжу потрошеную тушку або перед вами тільки що забитий і оббілованих кролик. Зазвичай нутрощі видаляють відразу після зняття шкурки, але якщо це належить зробити вам - розріжте по білій лінії очеревину, доводячи розріз до грудної кістки. Відокремте від м'язів і вийміть з черевної порожнини внутрішні органи. Ні в якому разі не можна пошкодити сечовий і жовчний міхур - якщо їх вміст потрапить на м'ясо, смак буде зіпсований. Нирки і нирковий жир залишаються всередині тушки. Витягнуту печінку відкладіть в сторону - її можна використовувати в кулінарних цілях. Легкі і серце теж готують, але рідше. По першому шийного хребця відріжте голову. Після цього тушку можна очистити від забруднень, вимити і розбирати. Якщо у вас вже випотрошена тушка кролика - просто разморозьте її при необхідності.
3
Спочатку відокремте передні лапки: поверніть тушку грудкою вниз і відріжте їх. Зріжте м'ясні частини з боків тушки. Тепер можна відокремити передню частину - розрубати тушку одразу за лопатками.
4
Частину тушки розділіть знову надвоє. Відріжте середню частину по лінії крижів в місці приєднання стегна. Отриману спинну частину, або сідло, різати вже не потрібно.
5
Відокремте задні стегенця. Якщо кролик дуже жирний, зріжте зайвий жир. Нирки зазвичай не прибирають і готують разом з шматком м'яса.
6
Найбільш смачні і ніжні з вийшов частин - це сідло, задні ноги, крестцовая частину. Їх можна смажити або запікати. М'ясо передніх частин більш жорстке, його зазвичай використовують для гасіння, м'якоть підходить для котлет.
Зверніть увагу
Кролятину не можна заморожувати або готувати відразу після того, як тварина була забита. М'ясу необхідно дозріти в прохолодному місці протягом не менше 12 годин - це значно поліпшить його смакові якості.