Як годувати цуценя середньоазіатської вівчарки. середньоазіатська вівчарка проікорм цуценят.

Цуценяті середньоазіатської вівчарки (або алабай), як і будь породистої собаці, необхідний особливий догляд, для того щоб тварина розвивалося правильно. Поряд з професійною дресируванням і тривалими прогулянками заводчики рекомендують годувати маленьких алабаїв за певною схемою.
Вам знадобиться
 • - козяче молоко;
 • - сира яловичина;
 • - крупи;
 • - кисломолочні продукти;
 • - курячі яйця;
 • - овочі;
 • - зелень;
 • - висівки;
 • - харчовий желатин;
 • - сухий корм преміум-класу;
 • - телячі хрящі.
Інструкція
1
Слідкуйте, щоб протягом першого місяця життя щеня середньоазіатської вівчарки отримував достатньо материнського молока. Починаючи з чотиритижневого віку, поступово вводите в якості прикорму козяче молоко, а потім - рідку молочну кашу. Давайте їжу через рівномірні проміжки часу, не менше п'яти разів на добу. Через місяць переводите алабая на чотириразове харчування, ще через місяць - на триразове.
2
Визначте індивідуальну норму разового годування, виходячи з параметрів цуценя, його апетиту і рухливості. Поспостерігайте за ним після їжі: його живіт не повинен сильно розбухати. Професійні заводчики середньоазіатських вівчарок не радять рясно годувати собак цієї породи, середня разова доза корму для двомісячного алабая повинна складати приблизно 150-250 гр. Тримати среднеазіатов на молоці можна тільки до тримісячного віку, оскільки у юніорів часто виникає непереносимість лактози.
3
Якщо ви вирішили давати цуценяті натуральне харчування, то після молочних каш переводите алабая на сире м'ясо (в основному - яловичину) у вигляді фаршу, змішаного з подрібненими крупами і перетертими овочами (морквою, помідорами, огірками, кабачками). Іноді для різноманітності замінюйте варену крупу сухим хлібом грубого помелу. Раз чи два на тиждень в раціон вводите сире яйце, філе морської риби і кисломолочні продукти: сир навпіл з натуральним йогуртом або кефіром. Влітку додавайте в їжу зелень, взимку - висівки. Щодня давайте прикорм у вигляді 5 гр. харчового желатину.
4
Вибирайте сухі корми тільки відомих виробників, преміум-класу, якщо вирішили посадити собаку на такий тип харчування. Дивіться, щоб на упаковках були позначення Baby або Puppy - це маркування корму для цуценят. Виконуйте норму годівлі, зазначену на упаковці, і не підгодовуйте алабая вітамінами.
5
Не залишайте для цуценяти їжу у вільному доступі, навіть якщо вихованець не доїв вміст своєї миски. Через півгодини після початку годівлі приберіть залишки їжі. Слідкуйте, щоб в зоні досяжності у алабая завжди була свіжа питна вода, особливо якщо собака харчується сухим кормом. Раз на тиждень пригощайте середньоазійську вівчарку хрящами або телячим Мосолов, після чого давайте соняшникова олія (можна додати його в кашу з фаршем).
6
Уникайте давати цуценяті їжу з вашого столу, в тому числі у святкові дні, коли вдома багато гостей. Собакам протипоказана жирна, солона і копчена їжа, свинина в будь-якому вигляді, солодощі, і тим більше - курячі трубчасті кістки, які можуть послужити причиною травми стравоходу і подальшої смерті вихованця.