Як вилікувати заражений комп'ютер.

Віруси та шкідливе програмне забезпечення неабияк псують життя користувачам: не дають повноцінно працювати на комп'ютері , пошкоджують системні файли. Якогось універсального засобу, щоб вилікувати заражений комп'ютер, немає, адже причини і ступінь завданої шкоди можуть бути різними. Проте, спробувати впоратися з проблемою можна.
Інструкція
1
В першу чергу позбудьтеся від вірусів, що потрапили в комп'ютер. Якщо антивірусна програма не впоралася із завданням і не виявила заражених файлів, скористайтеся спеціальним ПО. Боротися з проблемами краще в безпечному режимі. Щоб перевести в нього комп'ютер, натисніть на кнопку «Пуск» і виберіть команду «Вимкнення». У новому вікні натисніть на кнопку «Перезавантаження».
2
Коли почнеться нова завантаження операційної системи, натисніть на клавішу F8 і, пересуваючись по меню за допомогою клавіш-стрілок, виберіть пункт «Завантаження в безпечному режимі». Натисніть клавішу Enter. Пам'ятайте, що при використанні стрілок режим Num Lock повинен бути відключений.
3
Запустіть антивірусний сканер. Добре зарекомендувала себе лікує утиліта Dr.Web CureIt! З її допомогою можна перевірити ПК, знайти шкідливе програмне забезпечення і вилікувати заражені файли або видалити їх. Дана утиліта діє як разове засіб. До речі, при запуску вона автоматично переводить комп'ютер в безпечний режим, тому при її використанні перезавантаження ПК може і не знадобитися.
4
Якщо віруси блокують сайти з антивірусним ПЗ, завантажте утиліту зі стороннього ресурсу, попросіть знайомих скачати і переслати вам поштою свіжу версію або запишіть її на іншому комп'ютері на знімний носій інформації. Після того як інфіковані файли знайдені і знешкоджені, але проблема не вирішена, варіантів дій може бути багато.
5
Наприклад, деякі віруси створюють записи в реєстрі, і тоді необхідно шукати їх і видаляти. Щоб увійти в редактор реєстру, натисніть на кнопку «Пуск» і виберіть в меню команду «Виконати». У порожній рядку вікна введіть без зайвих символів і друкованих знаків regedit і натисніть кнопку ОК або клавішу Enter. В редакторі виберіть потрібну гілку і відредагуйте відповідний ключ.
6
Якщо вірус просить надіслати код на короткий номер, можете спробувати зв'язатися зі своїм оператором стільникового зв'язку та повідомити про це. В деяких випадках вам зможуть дати код для деактивації програми-паразита. Але іноді легше не витрачати час на пошук вірусів, що змінили безліч файлів, а просто перевстановити операційну систему з повним форматуванням жорсткого диска.
Рано чи пізно всі користувачі інтернету стикаються з проблемою зараження вірусами. Навіть встановлена антивірусна програма зі свіжими сигнатурами не завжди може допомогти і деякі шкідливі програми все-таки просочуються на комп'ютер.
Вам знадобиться
  • Для лікування комп'ютера від вірусів зручно використовувати безкоштовну антивірусну програму «dr.Web Cure It».
Інструкція
1
Скачайте «dr.Web Cure It» за посиланням http://www.freedrweb.com/cureit/. Ця програма поширюється безкоштовно і працює без реєстрації. Збережіть завантажений файл в будь-якій папці.
2
Перезавантажте комп'ютер у безпечному режимі. Для цього при завантаженні системи натисніть клавішу F1 і в меню вибору варіантів завантаження виберіть «Безпечний режим». Якщо після завантаження Windows запропонує вам скористатися утилітою «Відновлення системи», відмовтеся від пропозиції.
3
Запустіть «dr.Web Cure It». Виберіть посилений режим роботи. В цьому режимі комп'ютер не зможе запускати паралельно інші програми, але це допоможе блокувати можливу діяльність вірусів.
4
Після запуску і вибору режиму роботи програма автоматично проведе швидку перевірку. Проте краще перервати її виконання і налаштувати програму на повну перевірку комп'ютера. Натисніть «Налаштування», «Змінити настройки». Відкрийте вкладку «Дії». Зніміть галочку «Запит підтвердження». Інакше при виявленні вірусів перевірка буде зупинена до прийняття вами рішення про те, що робити з цим файлом.
5
В основному вікні виберіть пункт «Повна перевірка». Натисніть «Пуск». Перевірка займе тривалий час, однак після її завершення можна з високою часткою впевненості стверджувати, що ваш комп'ютер очищений від вірусів і троянських програм.
Корисна порада
Регулярно проводите профілактичну перевірку комп'ютера на віруси.