Як залити монолітний фундамент.

Монолітний фундамент ділиться на різновиди: плитний і стрічковий. Стрічковий тип в свою чергу ділиться на мелкозаглубленний і заглиблений. Заливка фундаменту є завершальним етапом, який слід після установки опалубки, зміцнення стінок і закріплення арматурного каркаса.
Вам знадобиться
  • дерев'яний жолоб, міксер, бетон
Інструкція
1
Попередньо з дощок спорудіть кілька жолобів, завдяки яким суміш бетону буде рівномірно розподілятися по всій площі. В іншому випадку більш рідкий розчин буде розтікатися по краях, а густа суміш з кам'янистими домішками залишиться безпосередньо в місці заливки. Доставка готового розчину для заливки здійснюється в спеціальних міксерах. Це дозволяє суміші бетону не застигати. Як правило, середній обсяг становить 6-8 кубометрів.
2
Також залити монолітний фундамент можна за допомогою спеціального бетононасоса, конструкція якого дозволяє подавати суміш бетону на відстань до 50 м. Але даний метод є більш дорогим, тому використовується в разі будівництва великих будівель.
3
Найекономічнішим способом є приготування бетонної суміші безпосередньо на будівельному майданчику без залучення великої кількості фахівців. Як правило, в цьому випадку використовуються різні бетономішалки для побутового застосування. Приготований розчин бетону з цементу, піску, щебеню заливається в опалубку і одночасно ущільнюється.
4
Після заливки монолітного фундаменту накрийте поверхню поліетиленом або руберойдом, щоб запобігти від впливу зовнішніх факторів. Для більш рівномірного висихання поливайте водою кілька разів протягом дня. Через місяць після заливки можна починати будівництво будівлі, так як для забезпечення міцності вимагається повне висихання розчину.
Зверніть увагу
Існує два способи заливки: на половину висоти або на всю висоту, але до середини площі. Деякі фахівці рекомендують робити вертикальну перегородку під кутом в 45о. Кожен метод має свої переваги і недоліки.
Корисна порада
Дуже важливо заливати монолітний фундамент відразу і весь, так як це основна вимога, за рахунок якого забезпечується надійність та якість конструкції.