Як розширити пам'ять відеокарти. Як збільшити оперативну пам'ять вбудованої відеокарти.

Одним з головних компонентів комп'ютера є відеокарта. Звичайно, вона не визначає потужність всієї системи, але саме від плати залежить, чи зможе користувач грати у відеоігри або дивитися фільми HD-якості. Одним із загальних критеріїв продуктивності графічних адаптерів є кількість пам'яті. У деяких випадках цей показник можна підвищити.
Інструкція
1
Існують дискретні відеокарти , розмір пам'яті яких розширити не можна, і інтегровані, які надають таку можливість.
2
Інтегрована відеокарта не має власної пам'яті, а використовує ОЗУ комп'ютера. Тому перш ніж розширювати пам'ять такої відеокарти, вам варто переконатися, що комп'ютер володіє достатнім обсягом ОЗУ. В іншому випадку сенсу в її збільшенні немає, оскільки загальна продуктивність ПК практично не збільшиться. Бажано, щоб у вашій системі було встановлено хоча б два гігабайти оперативної пам'яті.
3
Розширити кількість пам'яті можна, використавши BIOS-меню. Для відкриття BIOS відразу ж після включення комп'ютера на первинному екрані натисніть DEL. Іноді цій клавіші можуть виступати інші альтернативи. Детальніше дізнатися, яку клавішу потрібно використовувати для входу в BIOS, ви можете з інструкції до вашої системної платі.
4
Залежно від моделі системної плати опція настройки відеопам'яті може перебувати в різних розділах BIOS. В основному її можна знайти в розділі «Інтегровані пристрої». Ви повинні знайти рядок під назвою Video Ram або VRAM. За допомогою клавішею виберіть цей рядок і натисніть Enter.
5
З'явиться список допустимих значень пам'яті, які ви можете вибрати для вашої відеокарти. Тут потрібно орієнтуватися виходячи з кількості оперативної пам'яті. Якщо ситуація дозволяє, можете вибрати максимально можливе значення.
6
Після збільшення відеопам'яті вийдіть з BIOS, обов'язково попередньо зберігши настройки. Після цього комп'ютер перезавантажиться. Після запуску ПК кількість пам'яті відеокарти розшириться.
Корисна порада
Звичайно, інтегровані відеокарти поступаються за своєю потужністю дискретним. Але якщо на вашому комп'ютері потужний процесор і достатня кількість ОЗУ, то після збільшення пам'яті навіть на інтегрованої відеокарти ви зможете грати в ігри і дивитися HD-відео.
Найчастіше обсяг пам'яті відеокарти цікавить тих, хто працює з графікою або любить комп'ютерні ігри з гарною якістю текстур і моделей. Визначити обсяг пам'яті відеокарти можна різними шляхами. Для цього скористайтеся кількома рекомендаціями.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися, який обсяг пам'яті у відеокарти , це, звичайно, прочитати необхідні відомості на упаковці придбаної відеокарти .
2
Інший спосіб передбачає те, що доведеться трохи попрацювати мишею. Щоб визначити пам'ять відеокарти і отримати найбільш повну інформацію про все, що стосується графіки на комп'ютері, з меню «Пуск» викличте команду «Виконати», клікнувши на відповідному рядку лівою кнопкою миші.
3
У командному рядку введіть без лапок і без пробілів команду «dxdiag», щоб запустити засіб діагностики DirectX. Дочекайтеся, поки завершиться збір даних.
4
У вікні «Засіб діагностики DirectX» перейдіть на вкладку «Дисплей», клікнувши по ній лівою кнопкою миші. Якщо у вас підключено кілька моніторів, вид вкладок буде трохи відрізнятися. Для двох моніторів буде дві вкладки: «Дисплей 1» і «Дисплей 2».
5
На вкладці «Дисплей» міститься повна інформація про встановлену відеокарту і її драйвері. Прочитайте в поле «Пристрій» потрібні вам відомості. Дані про обсяг пам'яті відеокарти будуть міститися в рядку «Всього пам'яті».
6
Також визначити пам'ять відеокарти можна за допомогою виклику контрольної панелі самої карти. Зовнішній вигляд контрольних панелей у різних виробників відрізняється один від одного. Викликати панель можна через меню «Пуск». Увійдіть в «Панель управління», в розділі «Інші параметри панелі управління» знайдіть іконку контрольної панелі вашої відеокарти і клікніть на неї. Інший варіант - через папку «Мій комп'ютер» відкрийте папку «Program Files» і знайдіть у ній іконку контрольної панелі відеокарти . Знайдіть напис «System Information» або щось наближене до неї за смисловим значенням і клацніть по ній лівою кнопкою миші.
Корисна порада
На вкладці «Дисплей» ви можете додатково протестувати можливості DirectX. Кнопка «DirectDraw» відповідає за тестування 2D-графіки (тобто «плоскої» графіки, тієї, яка зазвичай буває на простому малюнку). Кнопка «Direct3D» дозволяє перевірити якість роботи 3D-графіки (об'ємні об'єкти і моделі).