Як зменшити частоти відеокарти. Як налаштувати чітоту на відеокарті.

Кожна дискретна відеокарта має свою частоту роботи процесора і пам'яті. Багато в чому від цих частот і залежить продуктивність плати. Але іноді їх необхідно знизити, наприклад, якщо відеокарта певний період не працюватиме в 3D-режимі. Також при більш низьких частотах плата буде споживати менше електроенергії, знизиться її температура, відповідно, швидкість обертання кулера буде менше, і він буде тихіше працювати.
Вам знадобиться
  • - програма CATALYST Control Center 12.1 для власників відеокарт ATI Radeon;
  • - програма RivaTuner для власників відеокарт nVidia.
Інструкція
1
Власникам відеокарт ATI Radeon знизити частоту можна за допомогою фірмового інструменту налаштувань відеокарти CATALYST Control Center. Інструмент CATALYST Control Center входить в комплект драйверів відеокарти. Зазвичай в процесі установки драйвера і встановлюється ця програма. Якщо додаток на вашому комп'ютері ще не встановлено, вам необхідно його інсталювати. У випадку якщо у вас немає диска з драйверами, дане ПЗ можна легко знайти в інтернеті.
2
Далі буде розглянуто процес зниження частоти на прикладі CATALYST Control Center 12.1. Хоча в більш ранніх версіях програми процедура пониження частоти практично не відрізняється, назви деяких термінів можуть трохи різнитися.
3
Клацніть по порожньому ділянці робочого столу правою кнопкою мишки і в меню виберіть AMD VISION Engine Control Center. Далі клікніть по вкладці «Продуктивність», потім - по AMD Overdrive. У вікні, ви побачите два повзунки, за допомогою яких можна відрегулювати частоти відеокарти.
4
Самий верхній повзунок - це частота роботи процесора. Пересуваючи його вліво, ви знижуєте даний показник. Другий розділ - це частота пам'яті відеокарти, яка знижується пересуванням повзунка вліво. Виберіть потрібні вам частоти, після чого натисніть «Застосувати».
5
Власники відеокарт nVidia можуть скористатися програмою RivaTuner. Встановіть програму. Запустіть її. У вікні додатка буде назва вашої відеокарти. Поряд є стрілочка. Натисніть на неї. Далі клікніть по першому зліва значку. Після цього відкриється вікно, в якому буде два повзунки. Верхній повзунок регулює частоту процесора, нижній - частоту пам'яті. Пересуваючи повзунки вліво, ви знижуєте частоти відеокарти. Після вибору потрібної частоти натисніть «Застосувати».