Як зробити копію системного диска.

Копії системного розділу жорсткого диска створюють для перенесення операційної системи на інший вінчестер або для швидкого відновлення робочих параметрів Windows. Для здійснення цього процесу існує два основних методи.
Вам знадобиться
  • Partition Manager.
Інструкція
1
Якщо ви хочете перенести операційну систему на інший жорсткий диск, скористайтеся програмою Partition Manager. Підключіть другий вінчестер до комп'ютера і встановіть цю програму.
2
Перезавантажте комп'ютер і запустіть Partition Manager. Для створення копії розділу необхідна наявність неразмеченное області на другому вінчестері. Подивіться розмір системного локального диска.
3
Видаліть один або кілька розділів з другого вінчестера. Для цього клікніть правою кнопкою миші по іконці потрібного локального диска і виберіть пункт "Видалити". Пам'ятайте про те, що всі дані з цих розділів будуть загублені. Подбайте попередньо про збереження важливих файлів.
4
Після відкриття головного меню програми Partition Manager перейдіть на вкладку «Майстра». Виберіть пункт «Копіювання розділу». Зачекайте, поки програма перевірить наявність необхідної області для зберігання копії. Натисніть кнопку «Далі».
5
Виділіть системний розділ жорсткого диска і знову натисніть кнопку "Далі". У новому вікні вкажіть незайняте простір, на якому зберігатиметься копія локального диска С. Вкажіть розмір нового тому. Якщо ви пропустите цей крок, то розмір нового диска дорівнюватиме розміру копійованого розділу.
6
Натисніть кнопку «Далі» і закрийте діалогове меню налаштувань. Закрийте всі сторонні програми і натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни». Через деякий час з'явиться вікно з повідомленням про те, що робота програми буде продовжена після перезавантаження комп'ютера.
7
Натисніть кнопку «Перезавантажити зараз» і дочекайтеся виконання зазначеної операції. Через деякий час програма Partition Manager буде запущена в середовищі DOS. Після виконання всіх потрібних процедур комп'ютер буде ще раз перезавантажений.
8
Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і переконайтеся в тому, що на другому жорсткому диску з'явилася копія системного розділу першого вінчестера.
Копіювання диска використовується для отримання ідентичною записи на іншому носії, наприклад на диску CD або DVD, жорсткому диску комп'ютера і т.д. Призначається для резервного збереження даних, перенесення файлів і тиражування.
Вам знадобиться
  • програма Nero Express
Інструкція
1
Скористайтеся програмою Nero Express, яка розташована в програмі Nero 8. У верхньому віконці програми Nero перейдіть в розділ "Перенесення і запис" і виберете команду "Копіювання диска ". У віконці програми Nero Express вкажіть, яку копію ви хочете зробити. Якщо CD диск, то слід вибрати команду "Копія всього CD", якщо DVD диск, то команду "Копія всього DVD".
2
Вставте у привід комп'ютера потрібний диск. Можна проводити копіювання дисків з будь-якими даними - відео, аудіо, дані. Після вибору команди "Копія всього DVD" або "Копія всього CD», перейдіть до налаштування опцій копіювання.
3
Вкажіть на вкладці "Привод-джерело" в віконці "Виберіть джерело і приймач", звідки буде проводитися копіювання. У наступній вкладці "Привід - приймач" виберете пристрій, на який буде проводитися копіювання. Якщо дисковод один, виберіть в обох вкладках одне і те ж пристрій. Після установки настройки, натисніть кнопку "Копіювання", яка розташована в нижньому правому куті програми Nero Express. Розпочнеться процес копіювання. По завершенню, з'явиться діалогове повідомлення Nero Express - "Очікування диска ". Програма Nero Express відкриє лоток пристрою запису, витягніть скопійований диск і поставте чистий диск. Засуньте лоток в комп'ютер. Програма автоматично підготує дані для запису диска . У діалоговому вікні Nero Express будуть з'являтися повідомлення, і змінюватися індикатор запису. Вона займе деякий час, який залежить від швидкості запису і обсягу даних. Після закінчення з'явитися повідомлення "Прожиг завершений". Натисніть "ОК" і витягніть записаний диск.