Як визначити швидкість жорсткого диска.

Жорсткий диск є важливою деталлю комп'ютера, що відповідає за зберігання та передачу даних. Недостатня швидкість роботи диска може стати причиною нестабільної роботи операційної системи, а також призвести до руйнування комп'ютера або ноутбука на апаратному рівні. Щоб попередити небажаний розвиток подій, потрібно завантажити і встановити необхідний софт для вимірювання швидкості жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету;
  • - спеціальне програмне забезпечення.
Інструкція
1
Загляньте в інструкцію, щоб з'ясувати модель встановленого на комп'ютер пристрої для зберігання даних.
2
Вийдіть в інтернет. Наберіть в пошуку «форум HDD». Досліджуйте інформацію на форумах, де користувачі обговорюють специфікації жорстких дисків, які вони використовують програми для визначення та налаштування швидкості шпинделя. Ось декілька адрес великих сайтів, де можна отримати допомогу та ділову пораду: ClubControl (http://www.clubcontrol.ru/forum/), HDD forum (http://hdd.kulichki.com/forum/), Monitor (http ://monitor.net.ru/forum/) та ін. На просторах інтернету можна виявити велику кількість програм, причому як платних, так і безкоштовних. Однак не всі вони однаково добре працюють з різними моделями жорстких дисків.
3
Скачайте і встановіть необхідне програмне забезпечення. Тепер вимкніть комп'ютер і дайте йому відпочити 10-15 хв. Для визначення фактичної швидкості обертання диска необхідно проводити вимірювання в системі, яка ще не встигла отримати велике навантаження і знаходиться в ідеальному стані.
4
Запустіть програму. Огляньте список фізичних дисків, які представлені у вигляді списку або діаграми. Виберіть той диск, інформацію про який потрібно дізнатися в даний час.
5
Проведіть тест швидкості під назвою Benchmark. Зазвичай за допомогою цього тесту вдається отримати відомості, які дають цілком об'єктивну картину про стан диска в цілому. Натисніть кнопку Start і чекайте завершення процедури тестування.
6
Проаналізуйте дані, зібрані програмою. Зверніть увагу на кілька критично важливих пунктів. Спочатку подивіться на величину Transfer Rate Minimum. Цей показник визначає мінімальну швидкість передачі даних, в той час як Transfer Rate Maximum вказує на максимальну. Потім переходьте до середньої швидкості, названої Transfer Rate Average. Запишіть цифри або збережіть їх будь-яким іншим способом.
7
Відзначте Access Time - показник, що описує середній час доступу до файлів, який вимірюється в мілісекундах. Разом з Burst Rate (піковою швидкістю обертання HDD) Access Time є дуже важливою характеристикою, яку необхідно врахувати. Зафіксуйте також дані про навантаження ЦПУ під час обертання жорсткого диска.
8
Порівняйте всі зібрані програмою дані з тими, що надав виробник HDD в інструкції з експлуатації комп'ютера. Зверніть увагу на той факт, що цифри показників можуть значно відрізнятися, однак це не завжди свідчить про поломку HDD. Великий вплив на результати тестів надають умови його експлуатації.
Для тестування жорстких дисків розроблено безліч програм платних і безкоштовних. HDD Scan - безкоштовна програма для Windows, за допомогою якої можна переглянути показники SMART, перевірити вінчестер на наявність поганих секторів, а також побачити в графічному поданні швидкісні характеристики швидкості роботи вінчестера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма HDD Scan.
Інструкція
1
Завантажте програму HDD Scan. Її не потрібно встановлювати. Інсталятор ви можете знайти на офіційному сайті розробника hddscan.com. Збережіть завантажену програму в папку Programs для подальшого використання і запустіть додаток, натиснувши двічі кнопкою миші на стартовий файл.
2
В основному вікні програми, в розділі Sourse Disk, перевірте, чи правильно обраний вінчестер. Ви можете побачити дані SMART, натиснувши на однойменну кнопку трохи нижче. Розшифровку даних атрибутів ви можете легко знайти в інтернеті.
3
В області Process натисніть на кнопку Start, щоб почати перевірку диска. Параметр Start LBA - перший сектор перевірки, а End LBA - останній сектор. Під час процесу перевірки область закладки Map буде заповнюватися кольоровими квадратиками, які позначають сектора. Як тільки весь простір буде заповнено такими квадратиками, система автоматично сповістить вас про те, що комп'ютер повністю перевірив швидкість жорсткого диска.
4
Зайдіть на закладку Map, щоб подивитися графік швидкості жорсткого диска. Вона може відрізнятися в залежності від області секторів, яка в даний момент тестується. Програма також пропонує відрегулювати шум роботи жорсткого диска, вивести у вигляді звіту дані про перевірку секторів і деякі інші можливості. HDD Scan досить проста в роботі, і її варто мати в арсеналі службових програм з обслуговування комп'ютера.
5
В цілому можна сказати, що перевірити швидкість жорсткого диска на персональному комп'ютері не важко, так як для цього досить завантажити відповідне програмне забезпечення і виконати кілька простих операцій. Однак будьте уважні, тому що неправильна робота з подібними програмами може порушити всю систему.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9n_65CNV3Gc