Як поставити додатковий жорсткий диск. кабель для додаткового жорсткого диска ноутбука.

Практика показує: якого б розміру жорсткий диск ні встановлено в домашній комп'ютер, він виявляється заповнений «під зав'язку» набагато раніше, ніж розраховує власник. Після декількох місяців періодичних "зачисток" вінчестера, що стають з кожним разом все більш жорстокими, наступає момент, коли вже не залишається сумнівів - без додаткового жорсткого диска не обійтися. Після того, як нове «життєвий простір» для ваших файлів придбано, залишається лише встановити в комп'ютер додатковий жорсткий диск.
Вам знадобиться
  • Хрестова викрутка, чотири гвинтика, сигнальний кабель.
Інструкція
1
Переконайтеся, що підготовлений сигнальний кабель відповідає типу встановлюваного вінчестера, якщо ви набували їх окремо - що використовувалися раніше шлейфи IDE не підходять до сучасних SATA-пристроїв. Перевірте, чи підходять роз'єми штекера кабелю до відповідного роз'єму на корпусі жорсткого диска.
2
Витягніть з розетки кабель живлення, попередньо завершивши роботу операційної системи і вимкнувши комп'ютер.
3
Крестовой викруткою відкрутіть по два гвинти, що кріплять бічні панелі системного блоку до задньої сторони шасі. Потім посуньте їх на кілька сантиметрів назад і зніміть. Описана операція може відрізнятися в залежності від моделі корпусу - в деяких випадках бічні панелі утримуються пластиковими фіксаторами, а в інших використані кріпильні гвинти зі спеціальними головками, які легко відкручуються і без викрутки.
4
Виберіть на шасі системного блоку один з вільних відсіків і акуратно помістіть в нього новий жорсткий диск таким чином, щоб роз'єми на його корпусі були з боку системної плати, а отвори для кріпильних гвинтів збіглися з відповідними прорізами на шасі. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити з'єднувальних кабелів інших пристроїв і мікросхем на платах комп'ютера.
5
Закріпіть вінчестер на шасі за допомогою чотирьох гвинтів. Потім вставте один з вільних конекторів на шині харчування в роз'єм живлення з чотирма штирями.
6
Знайдіть на системній платі роз'єм для підключення нового пристрою. На відміну від майже не використовуються сьогодні жорстких дисків з IDE-інтерфейсом, кожен сучасний SATA-диск підключається окремим кабелем. З'єднайте підготовленим сигнальним кабелем відповідні роз'єми на платі і вінчестері.
7
Встановіть на місце бічні панелі, застроміть в розетку кабель живлення і включіть комп'ютер. Ніяких додаткових налаштувань в BIOS або в основний операційній системі при правильному встановленні SATA-дисків не потрібно.
Дуже часто місця на жорсткому диску стає мало і з'являється необхідність у збільшенні обсягу пам'яті. Одним із способів збільшення обсягу є установка жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • Знання про пристрій системного блоку, викрутка.
Інструкція
1
Ви придбали новий жорсткий диск і принесли його додому з метою встановити. Для установки необхідно звернеться в сервісну службу виробника, якщо корпус на гарантії і закритий наклейками, або встановити самому. Для самостійної установки необхідно зняти бічну стінку системного блоку.
2
Далі необхідно знайти шлейф та кабель живлення, які йдуть до жорсткого диска. Зазвичай в сучасних материнських платах існує можливість установки до 8ми і більш жорстких дисків. На кожному з кабелів є ключі по яких необхідно вставити шлейф в роз'єм на жорсткому диску . Існує один єдино вірний варіант підключення. Не застосовуйте силу, якщо шлейф не входить, можливо ви робите щось не так. Подивіться щоб ключі на шлейфі збігалися з ключами на жорсткому диску .
3
Ви під'єднали жорсткий диск. Зазвичай він автоматично визначається в системі і ви практично відразу можете з ним працювати. Іноді необхідно його відформатувати. Для цього можна використовувати вбудовані засоби операційної системи
Зверніть увагу
Відключіть живлення від комп'ютера, перш ніж розбирати! Будьте акуратні, внутрішні елементи досить тендітні.