Як визначити маску підмережі.

Організація підмережі - це розбивка великої мережі на менші частини. Маска підмережі показує, яка частина ІР-адреси - ідентифікатор мережі, а яка - ідентифікатор вузла. Визначити маску підмережі можна кількома способами.

Вам знадобиться

Персональний комп'ютер.

Інструкція
1
Щоб визначити маску підмережі, запишіть в бінарному вигляді ІР-адрес даної підмережі. Всі пов'язані з network і subnet-частини розділи замініть на 1, а значення, які безпосередньо відносяться до host-частини, - на 0. Отриманий результат і буде маскою підмережі (маска підмережі класу С: 11111111 11111111 11111111 00000000 (255.255.255.0)).
2
Для розрахунку маски, октети якої не рівні 255, десяткове число потрібно перевести в двійкове, а потім з'ясувати, яка кількість біт воно означає. Другий варіант - відняти це число з 256, після чого визначити, в який ступінь потрібно звести двійку, щоб це число отримати. Ступінь числа дорівнюватиме числу біт.
3
У деяких випадках маска визначається останнім октетом. Приміром, останній октет 240. Тоді відніміть 240 з 256, отримаєте 16.
4
У розглянутій мережі може бути шістнадцять адрес, а також вона може включати чотирнадцять комп'ютерів. Звичайно, якщо така мережа виділена була провайдером, то включати вона буде 13 ПК, оскільки одна адреса використаний буде під маршрутизатор.
5
Розгляньте маску 26 (32-26 = 6). Отже, під адреса виділено 6 біт, а адрес в цьому випадку буде 64 (два в шостого ступеня). Відніміть від 256 64, отримаєте 192; таким чином, маска буде мати наступний вигляд: 255.255.255.192.
6
Переглянути маску підмережі можна у властивостях мережевого підключення. Приміром, якщо на персональному комп'ютері встановлена ОС Windows 7, виконайте наступні дії: клацніть "Пуск" - "Панель керування" - "Мережа та Інтернет" - "Перегляд стану мережі та завдань". У який з'явився на робочому столі вікні подивіться маску підмережі.
7
Для визначення маски підмережі на ПК з операційною системою Windows XP пройдіть наступний шлях: "Пуск" - "Налаштування" - "Панель управління" - "Мережеві підключення". Потім клікніть правою клавішею комп'ютерної миші з активного підключення та виберіть "Протокол Інтернету", а потім "Властивості". У вікні, що відкрився на екрані, подивіться маску підмережі.
Зверніть увагу

Щоб уникнути проблем, пов'язаних з маршрутизацією і адресацією, всі персональні комп'ютери TCP/IP в одному сегменті мережі використовувати повинні одну і ту ж маску підмережі.

Корисні поради

У більшості випадків значення маски підмережі встановлюється за умовчанням.