Як переробити грубку заз. рожжіг грубки многоіскровой свічкою на заз.

Для використання грубки ЗАЗ-966 /968 в якості додаткового автономного обігрівача для автомобіля або гаража її, з метою економії, варто переробити під роботу на газовому паливі. Вигода від такої переробки очевидна, особливо для тих, хто знайомий з її ненажерливістю. Саму контрукцій грубки теж необхідно дещо доопрацювати.
Вам знадобиться
  • - пічка від ЗАЗ-966 або ЗАЗ-968;
  • - запасні частини до печі;
  • - дриль з 1-мм свердлом;
  • - паяльник;
  • - терморегулятор;
  • - вимикач автомобільний;
  • - діод 10 А;
  • - дроти;
  • - свічка запалювання;
  • - комплектуючі для безконтактної системи запалювання
Інструкція
1
У першу чергу виберіть місце установки грубки й газового балона. Кріплення обігрівача бажано виконати швидкознімним, на стяжних хомутах. До місця установки газового балона вимога тільки одне - воно має бути теплим.
2
Повністю розберіть грубку, очистіть її від сажі, нагару і відкладень. Промийте і продуйте все шланги і трубопроводи. Електродвигун переберіть, очистіть і змастіть. Жиклер карбюратора рассверлите до діаметра 1 мм. Зворотний клапан заглушите і запаяти. Для карбюратора виготовте нову прокладку, що закриває верхнє пропускний отвір до жиклера. Перевірте справність електроклапана і замініть його в разі несправності. В якості нового можна використовувати будь-який інший відповідний електроклапан з живленням від 12 В.
3
Електричну частина з новим терморегулятором, діодом і вимикачем зберіть в окремому корпусі, наприклад, з-під розподільної коробки. Одержаний пульт керування грубкою закріпіть в будь-якому зручному для вас місці. Для підключення його до печі використовуйте трижильний провід з перетином кожної жили не менше 1,5 кв.мм.
4
Штатну свічку напруження замініть автомобільної свічкою запалювання з попередньо зрізаною різьбленням. Для ущільнення нової свічки в посадковому гнізді використовуйте мідне кільце ущільнювача. Нову систему розпалювання зробіть з використанням сучасних комплектуючих. Від будь-якого автомобіля з безконтактним запалюванням візьміть комутатор, котушку, датчик Холла і комплект сполучних проводів. Підключення проведіть по тій же схемі, за якою підключалася свічка розжарення.
5
При підключенні грубки до автомобільного акумулятора в ланцюг включіть запобіжник на 10 А. підключайте грубку безпосередньо до акумулятора, щоб була можливість грітися при вимкненому запаленні. Встановлюваний в блоці управління діод повинен бути номіналом 10 А і вимикати електроклапан (подачу газу) одночасно з виключенням живлення терморегулятором. Регулювальним гвинтом на корпусі терморегулятора відкоригуйте його роботу по своїх відчуттів.
6
Перероблена таким чином грубка позбавляється від основних своїх недоліків - стає простою в управлінні, швидко запускається і швидко прогріває салон автомобіля або приміщення, споживає дешевий газ і при запуску не розряджає акумулятор. Завдяки терморегулятора може підтримувати певну температуру повітря, відключаючи і включаючись по необхідності.