Як форсувати двигун мотоцикла ІЖ "Планета". remont kalenvala matacikla iz planeta.

Потужність застарілого двотактного двигуна мотоцикла «Іж Планета» при бажанні можна підвищити, навіть не завдаючи серйозного збитку ресурсу. Цим способом активно користувалися радянські спортсмени в 70-х і 80-х роках минулого століття для підготовки машин до змагань з мотокросу та багатоденним ралі.
Вам знадобиться
  • - механічна майстерня середнього рівня оснащення;
  • - справний двигун Іж Планета
Інструкція
1
У першу чергу пополіруйте щоки коленвала і надайте тілу шатена обтічну форму. Це необхідний атрибут підготовки будь-якого двотактного мотора. Потім виточите зі сталі марки ЗОХМА або ЗОХГСА нові щоки кривошипно камери із зовнішнім діаметром 133 мм. Балансуючу вибірку під нижню головку шатуна зменшите до 54,5 мм. Дисбаланс компенсуйте виточування отвори 28х20 мм знизу щоки на відстані 38,5 мм від центру. Отвір закрийте дюралевій заглушкою.
2
Щоб мотор легко розкручувався до високих обертів, полегшите колінвал. Для цього його особові щоки отфрезеруйте так, щоб їх діаметр знизився з 52 до 40,5 мм. Отримані отвори закрийте кришками з дюралю, зачеканьте і заполіруйте їх. Модернізований таким чином вал відбалансують. Всі виконані зміни покращують жвавість мотора на шкоду плавності ходу.
3
Щоб поліпшити плавність ходу і тяговитість двигуна замість клонували змініть корінні підшипники. У даного мотора вони є слабкою частиною і швидко розсипаються. Для усунення цього недоліку внутрішні ролики марки 2505К замініть на два сошлифовать до товщини 9 мм шарикопідшипника марки 6205. Встановіть їх в картер, нагрійте до 100 градусів і гарячими вставте в колінвал. Для підведення мастила до них проточите канавку глибиною 1 мм в картері на відстані 17 мм від кільця-стопора зовнішнього підшипника.
4
Загерметизуйте кривошипну камеру з лівого і правого боку сальником від «Яви 638». Під лівий сальник зі сталі марки 45 виточите кільце на колінвал і відполіруйте його зовні. З правого боку запресуйте в картер роликовий підшипник 42205, сошлифовать до 10 мм і встановіть кришку з сальником від Іжа-Юпітера. Маслопроводящіе канали з кривошипно камери заглушите, а замість них встановіть дві пластикові трубки діаметром 4-5 мм для підведення масла.
5
Замініть карбюратор. Радянські спортсмени ставили «Микуни» або К-62Д від Іжа Планети-Спорт. Або славилися своєю надійністю на пересіченій місцевості карбюратори від ЧЗ-250, ЧЗ-500. В даний час для двотактних мотоциклів можна підібрати більш сучасний тюнінговий карбюратор.
6
Для поліпшення роботи системи запалювання генератор замініть сучасною моделлю від мотоцикла «Сова». Якщо хочете підвищити потужність на високих оборотах, замовте у фахівців виготовлення нового електронного комутатора. Підсумком всіх робіт стане істотно більш потужний мотор зі збільшеним вдвічі ресурсом.