Як вибрати стабілізатор.

Діапазон відхилення стрибків напруги в наших мережах останнім часом стають все ширше. Найчастіше ці скачки призводять до поломки домашньої побутової техніки та електрообладнання. Ця проблема перестала бути настільки гострою після появи на ринку стабілізаторів , які покликані автоматично регулювати напругу в мережах, захищати електрообладнання від стрибків напруги та імпульсних перешкод. Однак проблема залишається при виборі моделі стабілізатора.
Інструкція
1
Перш ніж відправлятися в магазин за покупкою, необхідно визначитися з тим однофазний або трифазний стабілізатор вам потрібен. Трифазний стабілізатор необхідний лише в тому випадку, якщо в квартирі або будинку є хоча б один трифазний електроприлад. В інших випадках можна обійтися і однофазним приладом.
2
Розрахуйте необхідну потужність стабілізатора, тобто сумарну потужність, споживану усіма електроприладами у вашій квартирі, якщо стабілізатор встановлюється на всю квартиру. Повна потужність складається з активної і реактивної навантаження, в експлуатаційних документах до електроприладів вона вказується в вольт-амперах (ВА). Якщо ж навантаження вказана у ВАТ (Вт), повну потужність слід розраховувати за формулою ВА = Вт/COSф. Коефіцієнт COSф також вказується в експлуатаційній документації. Якщо виробники не вказали COSф, при розрахунку можна взяти середнє значення коефіцієнта - 0,7.Прі розрахунку повної потужності і виборі стабілізатора важливо враховувати, що будь-яка побутова техніка з електродвигуном в момент включення споживає більше енергії, ніж при роботі в звичайному режимі. Співвідношення цих величин називається кратністю пускового струму. Якщо ця величина невідома, потужність, заявлена в експлуатаційному паспорті техніки, множимо на 3. Фахівці рекомендують вибирати модель стабілізатора напруги з запасом споживаної потужності навантаження в 20%, щоб збільшити термін роботи приладу.
3
Наостанок визначитеся з діапазоном напруг, допустимих для живлення вашої апаратури. Для більшості побутових приладів потрібно стабілізатор з точністю 5-7%, для освітлювальних приладів точність повинна становити не менше 3%. Однак через великого розкиду у вимогах, пропонованих до електроживлення апаратури, краще проконсультуватися з фахівцями сервісного центру або магазину.
4
Крім того, при виборі стабілізатора зверніть увагу на: - перевантажувальну здатність, відповідальну за запас потужності стабілізатора; - наявність захисту від перевантаження і короткого замикання (ця характеристика відповідає за запобігання поломки стабілізатора при тривалій відсутності напруги); - систему контролю вихідної напруги (запобігає поломку електроприладів, підключених до стабілізатора, якщо останній вийшов з ладу); - можливість регулювання вихідної напруги (допомагає збільшувати або зменшувати напругу на виході, якщо електроприлади розраховані на західні стандарти напруги в 230 В).
Корисна порада
Стабілізатор може продовжити термін роботи ламп освітлення, однак, його застосування не усуває ефект «миготливого світла».