Як в'язати шнур "гусінь".

Плетіння мережива - досить цікавий процес, який дозволяє створювати абсолютно нові та оригінальні елементи декору. Величезною популярністю серед сучасних любителів рукоділля користується і шнур під назвою «гусінь», або перлова нитка. А зробити його дуже просто навіть для тих, хто ніколи не займався плетінням з допомогою гачка.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, що саме ви хочете зв'язати. Наприклад, шнур «гусеничку» досить часто використовують для виготовлення бретелей для топів і в'язаних суконь. Такий виріб прекрасно підійде в якості ручок для сумки. Непогано буде виглядати витончений пояс, виконаний у цьому стилі. Словом, використання такого елемента в'язання обмежене тільки вашою фантазією.
2
Крім того, перлова нитка є невід'ємним атрибутом ірландського мережива. Наприклад, такий шнур дуже часто використовують як початковий стовпчик для виготовлення одягу - так край виходить більш рівним і жорстким. Його ж ви можете використовувати у виготовленні саморобних іграшок.
3
Для створення такого шнура вам знадобиться гачок і нитку. Розмір гачка повинен відповідати розміру і якості нитки. Якщо ви хочете, щоб шнурок вийшов еластичним, то намагайтеся не надто зволікати нитка під час в'язання. Якщо ж «гусінь» потрібна вам для додання виробу форми та об'єму, то краще зробити її жорсткою, а для цього виберіть гачок на підлогу розміну менше, ніж зазначено на упаковці обраної вами нитки.
4
Для початку зв'яжіть ланцюжок з трьох повітряних петель.
5
Тепер пров'яжіть через першу петлю стовпчик без накиду. Для цього введіть гачок в першу петлю, витягніть через нього нитку і пров'яжіть її з петлею на гачку.
6
Поверніть в'язання за годинниковою стрілкою на 180 градусів. Пам'ятайте, що гачок при цьому не рухається, повертається тільки матеріал.
7
Введіть гачок в ліву дужку петлі, витягніть повітряну петлю і знову пров'яжіть з тією, що знаходиться у вас на гачку.
8
Знову поверніть в'язання на 180 градусів за годинниковою стрілкою. На гачку у вас повинна бути тільки одна петля. Зліва ж ви побачите дві дужки петель поруч. Введіть гачок відразу в обидві ці петлі і пров'яжіть стовпчик без накиду. Тепер знову поверніть матеріал за годинниковою стрілкою.
9
За цією схемою в'яжіть шнурок до тих пір, поки він не досягне необхідної вам довжини.
В'язані зав'язки - це необхідний елемент багатьох головних уборів, капюшонів, сумок, взуття та інших виробів ручної роботи. Залежно від своїх завдань, рукодільниця можна пов'язати шнур будь-якого розміру відповідним способом. У роботі можуть використовуватися різні інструменти - гачок або спиці.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці з обмежувачем;
  • - дві панчішні спиці;
  • - гачок;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Наберіть на дві спиці петлі згідно довжині майбутнього шнур ка. Обережно витягніть з набраних нитяних дужок одну спицю. Починайте провязивать петлі лицьовими, одночасно закриваючи ряд. Робіть це в такій послідовності: кромочную зніміть на праву спицю; пров'яжіть наступну лицьову; протягнете провязав петлю через зняту.
2
Продовжуйте працювати за описаним зразком, простягаючи петлі з лівої спиці через петлі з правого боку роботи.
3
Зверніть увагу: всі петлі необхідно закривати вільно, ні в якому разі не стягуючи шнур . Інакше в'язана смужка перетвориться на спіраль. Останню петлю закрийте, затягніть робочу нитку у вузлик і обріжте її з маленьким запасом (близько 5 см). Що залишився «хвостик» заправте в товщу готового шнур ка.
4
Широкий в'язаний шнур може служити в якості декоративної бейки на крайках низу, боковин і лінії вирізу одягу. Для виконання цього елемента наберіть на пару панчішних спиць (без обмежувача на кінцях) 4 петлі.
5
Пров'яжіть ряд лицьовими петлями і посуньте все нитяні дужки до протилежного кінця інструменту. При цьому в'язання, не перевертайте!
6
Затягніть робочу пряжу і продовжуйте діяти за зразком кроку №5, поки не отримаєте шнур ок необхідної довжини.
7
Спробуйте пов'язати смужку за допомогою гачка. Це найбільш зручний спосіб для виконання зав'язок на готовому головному уборі. Введіть стрижень інструменту в крайню петлю вироби, захопіть робочу нитку і зробіть першу повітряну петлю.
8
Виконайте ланцюжок з потрібною кількістю ланок і обв'яжіть її стовпчиками без накиду. Щоб зробити шнур товщим, повторіть ряд. Кінчики готових зав'язок можна прикрасити пензликами з коротких повітряних ланцюжків.
Корисна порада
Простий шнурок з пряжі можна змайструвати без використання спеціальних інструментів. Приміром, його легко сплести з трьох ниток у вигляді кіски. Товсте виріб робіть з пучків однакового розміру. Інший варіант - мотузка, скручена з чотирьох міцних ниток.