Як перевірити роботу серця.

Серце є найважливішим органом серцево судинної системи, без якого неможливе існування організму людини навіть в принципі, адже саме скорочення серцевого м'яза забезпечують надійний кровотік і всі процеси життєдіяльності в органах і тканинах. Саме тому перевірці роботи серця потрібно періодично приділяти увагу, навіть за відсутності видимих скарг на стан здоров'я в цілому.
Інструкція
1
Насамперед, для контролю стану серцево судинної системи необхідна консультація кваліфікованого кардіолога (при його відсутності, терапевта) - у віці до 30 років при відсутності скарг достатньо відвідувати лікаря 1 раз на 5 років, з 30 до 40 років - 1 раз на три роки, після 40 років - 1 раз в 2-3 роки.
2
Для інструментального дослідження діяльності серцевого м'яза використовують електрокардіографію (ЕКГ). Дослідження може проводитися в стані спокою, при фізичному навантаженні і при використанні деяких спеціальних лікарських препаратів - під час ЕКГ визначаються стан серцевого м'яза, ритм серця, кровотік в міокарді.
3
Для огляду серця і великих судин використовується ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця за допомогою спеціального датчика. Під час ехокардіографії можна досліджувати клапани серця, стан скорочувальної здатності міокарда, його будова і товщину, серцеву сумку - зовнішню оболонку серця.
4
При доплеровском ультразвуковому дослідженні вимірюються кровотік через камери серця, особливості кровотоку в кожній порожнини серця окремо, можливі зворотні потоки та їх вплив на гемодинаміку в цілому.
5
Для оцінки стану серця можна використовувати комп'ютерну томографію і ядерномагнітний-резонансну терапію (ЯМРТ). За їх допомогою можна представити пошарові зрізи тканин серця і оцінити їх стан.
6
Крім цього, для оцінки кровообігу через різні відділи серцевого м'яза можуть використовуватися радіоізотопні дослідження - сцінтіографіі, під час проведення якої в організм вводяться ізотопні препарати, а потім по їх накопиченню і розподілу в тканинах серця судять про кровотоці в міокарді.
7
Для контролю роботи серцево судинної системи використовується комплекс лабораторних аналізів - клінічні, біохімічні та імунологічні дослідження, мікробіологічні та вірусологічні аналізи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K7kRdrQmRlw