Як розкроїти туніку. форма туніки зі складками на грудях.

Туніка - це форма одягу вільного покрою, яка може виконувати роль кофти або плаття. Одяг такого фасону досить просто шити, якщо вам вдасться правильно розкроїти тканину для майбутньої туніки.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - калька;
  • - ножиці;
  • - шпильки;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Знайдіть викрійку туніки. Їх існує безліч, для тунік з рукавами і без, різної довжини. Шукати викрійки можна в журналах для любителів шиття, наприклад, Burda, в книгах того ж напрямку або на інтернет-сайтах, присвячених конструюванню одягу.
2
Якщо ви не знайшли підходящу викрійку, складіть її самі. Для цього візьміть за основу лекала для звичайної жіночої сорочки. У випадку з тунікою видозмінити викрійку таким чином, щоб передня частина була Цільнокроєна, а не складалася з двох поличок. Потім зробіть покрій бажаної кофти більш вільним. Виміряйте окружність грудей і стегон, додайте до них кілька сантиметрів і розширте наявний варіант викрійки. При необхідності змініть і викрійку рукавів. Вони повинні бути прямими, без зайвих складок і надмірної пишноти в області плеча. Також врахуйте і довжину туніки. У класичному варіанті вона повинна доходити як мінімум до стегон, а може бути і довшим. Для цього виміряйте відстань від вашого плеча до бажаної точки - стегна або нижче. Внесіть в викрійку відповідні зміни. Виріжте вийшла викрійку, якщо ви робили її на окремому аркуші кальки або міліметрового паперу.
3
Підготуйте тканину, з якої ви будете шити туніку . Бажано її попередньо пропрасувати праскою, щоб зайві складки не зіпсували крій. Приколіть до неї шпильками вирізану з паперу викрійку. Якщо ви шиєте туніку з тканини з візерунком, при розташуванні викрійки врахуйте напрямок малюнка. Обведіть прикладену папір стирається олівцем з відступом в півтора-два сантиметри для припусків на шви. Виріжте вийшов фрагмент туніки Кравецьким ножицями.
Зверніть увагу
Якщо ви шиєте туніку з тканини з полотняним переплетенням, вирішите, чи хочете ви зробити крій по косій або по прямій, тобто у напрямку ниток тканини. Припустимо і той, і інший варіант, але важливо, щоб всі деталі були скроєні однаково. виняток становить кант, який в обов'язковому порядку кроїться по косій.