Як навчити дитину слухатися батьків.

Дитяче непослух погіршує взаємини з дитиною і псує нерви всім членам родини. Як же можна існувати мирно, уникаючи зайвих конфліктних ситуацій? Як навчити дитини слухатися батьків? Спробуйте стати для нього прикладом, завоювавши батьківський авторитет.
Інструкція
1
Мрія багатьох батьків - бути для підростаючого малюка справжнім прикладом, користуватися його повагою і розташуванням, незалежно від віку. Будучи для своєї дитини авторитетом, мамі чи татові набагато легше пояснити малюкові, що добре, а що погано. Пам'ятайте, що такому авторитету необхідний постійний розвиток. Усталити його ви зможете тільки безперервно розвиваючись як особистість. І це стосується навіть найрозумнішим і освіченим батькам.
2
У самому ранньому віці (до 1 року) мама є для малюка всім: вона забезпечує йому існування. Тому її батьківський авторитет в цей час формується автоматично. У віці від року до трьох років дитині дуже важливі спільні ігри. В них мама і тато - головні носії знань про світ і предметах. Від трьох до шести, крім ігор, дуже важливо обговорювати з дитиною прочитані разом книги, мультфільми. Робіть все спільно, не виключаючи дитину з свого дорослого життя. У грі, навчанні, спілкуванні і життя без правил не вийде. Тільки врахуйте, що ваші вимоги до малюка повинні бути виразні і обґрунтовані. А дотримуватися їх необхідно всім членам родини. Не забувайте і про послідовність: дозволивши що-небудь один раз, ви не зможете пояснити дитині, чому це ж не можна - в інший. Намагайтеся не зловживати заборонами. Нехай вони стосуються тільки життєво небезпечних речей. Малюкові, якому забороняють все, дуже важко бути слухняним.
3
Школяру від 7 до 12 років необхідна і важлива допомога батьків у навчанні. Підтримуйте його, допомагайте в налагодженні контактів з однолітками. Беріть участь в його житті, влаштовуйте походи, екскурсії, поїздки, розповідайте про свою професійну діяльність. Це зміцнить ваш батьківський авторитет і забезпечить подяку дитини в майбутньому. Ваша дружба з сином або дочкою, яка заснована на природному авторитеті, допомагає дітям переймати цінності і норми батьків. Своїми вчинками дитина прагне викликати батьківське схвалення і повагу, а приводів для дитячого непослуху в такій сім'ї просто не залишається.